Liz Truss ostrzega, że ​​ma godziny na uratowanie swojej pracy jako premier Wielkiej Brytanii


Londyn
CNN

Les Truss Walczy o uratowanie swojej pracy jako premier Wielkiej Brytanii po tym, jak kilku jej posłów wezwało ją do rezygnacji, zła z powodu nieśmiałego głosowania w parlamencie i Rezygnacja Ministra Spraw Wewnętrznych późno w środę.

Konserwatywny poseł Simon Hoare powiedział w czwartek, że rząd Truss ma „12 godzin” na „zmianę kursu statku” po tym, jak chaos zamienił się w chaos w głosowaniu nad kontrowersyjnym zakazem szczelinowania gazu łupkowego.

Prawodawcy poinformowali, że doradcy Truss pobili członków parlamentu w lobby wyborczym, aby zmusić ich do głosowania przeciwko zakazowi. Rząd początkowo przedstawił głosowanie jako wotum zaufania dla rządu Truss, ale pozostaje zamieszanie, czy tak jest. Rzecznik Downing Street powiedział w czwartek, że konserwatywni ustawodawcy, którzy nie wzięli udziału w środowym głosowaniu, będą musieli podjąć działania dyscyplinarne, podały media Autonomii Palestyńskiej.

Chaos nadszedł kilka godzin po tym, jak Soila Braverman, Truss lub minister spraw wewnętrznych, dramatycznie zrezygnowała po zaledwie sześciu tygodniach pracy po brutalnym ataku na przywództwo premiera.

Działania rządu zależą od tego, czy ludzie biorą odpowiedzialność za swoje błędy. Braverman napisał w swojej krytyce wielu zmian Truss dotyczących podatków i wydatków publicznych.

„Mam obawy co do kierunku tego rządu” – powiedział Braverman. „Nie tylko naruszyliśmy główne zobowiązania, jakie złożyliśmy naszym sąsiadom, ale mam poważne obawy co do zaangażowania tego rządu w wypełnianie zobowiązań zawartych w programie”.

Truss, która w zeszłym tygodniu zwolniła swojego ministra finansów po katastrofalnym i odrzuconym planie fiskalnym, który spowodował zamieszanie na rynkach, musi teraz skupić się na dotarciu do weekendu bez konieczności usunięcia jej przez swoich prawodawców.

Backbencher Crispin Blunt powiedział BBC Radio 4 w czwartek, że stanowisko Truss jest „całkowicie nie do utrzymania”, dodając, że pokazała „brak samowiedzy”.

READ  Odczyt spotkania doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Jake’a Sullivana z członkiem Biura Politycznego Komunistycznej Partii Chin, dyrektorem Biura Komisji Spraw Zagranicznych i ministrem spraw zagranicznych Wang Yi

– A jeśli tego nie zrozumiesz, byłbym zaskoczony – powiedział Blunt. „Ale jedną z cech, które pokazała, był brak samowiedzy na temat tego całego procesu, ponieważ powinno być jasne, że nie była w stanie poprowadzić naszej partii i nie sądzę, że powinna była stawiać się na prowadzenie w pierwsze miejsce.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *