MADRAGI: Amerykański turysta znaleziony martwy na małej greckiej wyspie na zachód od Korfu. Zaginęło jeszcze trzech turystów


Ateny, Grecja
AP

Lokalne media podały, że na plaży na małej greckiej wyspie na zachód od Korfu znaleziono ciało zaginionego amerykańskiego turysty.

Ciało mężczyzny zostało znalezione w niedzielę przez innego turystę na skalistej, bardzo odległej plaży na wyspie Madrakhi.

W czwartek jego gospodarz, przyjaciel grecko-amerykańskiego pochodzenia, zgłosił jego zaginięcie.

Turystę zauważono w ubiegły wtorek w kawiarni w towarzystwie dwóch turystek, które opuściły wyspę.

Dodatkowe szczegóły, w tym imię i nazwisko ofiary ani miasto rodzinne, nie były od razu dostępne.

Matraqi, licząca 100 mieszkańców, to silnie zalesiona wyspa o powierzchni 3,9 km2 (1,2 mil kwadratowych), położona na zachód od dobrze znanej wyspy Korfu.

Jest to najnowszy z szeregu niedawnych incydentów, w wyniku których na greckich wyspach zginęli lub zaginęli turyści.

Niektórzy, jeśli nie wszyscy, odbywali wędrówki w znacznie wyższych temperaturach.

W sobotę dron straży pożarnej odnalazł 74-letniego holenderskiego turystę, który z trudem szedł w piekielnym upale, twarzą w dół w wąwozie około 300 metrów (330 jardów) od miejsca, w którym był widziany po raz ostatni w zeszłą niedzielę.

Dr. Michaela Mosleya, popularna brytyjska prezenterka telewizyjna i autorka, została znaleziona martwa na wyspie Simi w zeszłą niedzielę. Koroner stwierdził, że zmarła w poprzednią środę, wkrótce po wędrówce po nierównym, skalistym terenie.

W piątek dwóch francuskich turystów zaginęło na stosunkowo odizolowanej wyspie Sighinos na Morzu Egejskim na Cykladach, zamieszkiwanej na stałe przez mniej niż 400 osób.

Obie kobiety w wieku 64 i 73 lat udały się do swoich hoteli na spotkanie.

Władze nadal poszukują 59-letniego turysty na wyspie Amorgos na Cykladach, który zaginął we wtorek, kiedy samotnie wędrował w niezwykle upalny dzień.

Amerykańskie media zidentyfikowały zaginionego turystę jako emerytowanego zastępcę szeryfa hrabstwa Los Angeles Alberta Calibeta z Hermosa Beach w Kalifornii.

READ  Netflix zwolnił kolejnych 300 pracowników

Zastępca burmistrza ds. turystyki Popi Despotidi powiedział CNN, że Calibet odwiedza Amarcos „prawie co roku” od dziesięciu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *