Malezyjska armia przeprasza za zawalenie się czołgów i pojazdów opancerzonych w Kuala Lumpur

Pierwszy incydent miał miejsce w piątek, kiedy czołg PT-91M Twardy uległ awarii z powodu problemów z silnikiem na autostradzie w pobliżu budynku parlamentu kraju, podało wojsko w sobotnim oświadczeniu.

Zdjęcia w mediach społecznościowych pokazać się Wokół czołgu utworzyły się korki, gdy oficerowie armii i policji próbowali omijać go pojazdami. Wojsko poinformowało, że 30 minut później czołg został odholowany przez pojazd ratowniczy i dokonano napraw.

Niecałe 24 godziny później główny pojazd opancerzony – używany głównie do holowania ciężkiej broni – zepsuł się na ruchliwej drodze przed Muzeum Narodowym w sercu stolicy.

Filmy zajęty Na miejscu wypadku za silnikiem głównym pojawiła się kolumna pojazdów wojskowych. Zaciekawieni kierowcy również zwalniali, by rzucić okiem na niezwykłą scenę.

Według wojskowych ekipa mechaników zakończyła prace naprawcze do godziny 12:30 czasu lokalnego w niedzielę. Następnie samochód kontynuował podróż do Dataran Merdeka, czyli Placu Niepodległości, gdzie 31 sierpnia odbędą się obchody Dnia Niepodległości Malezji. Wojsko poinformowało, że oba pojazdy wzięły udział w ćwiczeniach na paradzie.

„Armia przeprasza za dwa incydenty i zapewni, że to się nie powtórzy” – napisano w oświadczeniu wojskowym. „Ale jeśli to się powtórzy, zespół odzyskiwania kopii zapasowych zostanie wysłany na miejsce tak szybko, jak to możliwe, aby odholować uszkodzony pojazd, aby uniknąć korków”.

Zdjęcia uszkodzonych pojazdów wywołały kpinę Malezyjczyków w Internecie. wiele znalazłem humor W sytuacji, gdy niektórzy na Twitterze krytykowali armię Z powodu tego, co twierdzili, było kiepskim utrzymaniem pojazdu.
Singapur potrzebuje czołgów do obrony swoich dróg. Drogi Malezji mogą pokonać czołgi. Powiedział Malezyjski komik i komik Jason Leung na Twitterze.
„Czołg rozbił się na środku autostrady (Malezja)” – napisał inny użytkownik Twittera. „Jeśli Malezja pójdzie na wojnę, my też… Rosja.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *