Malezyjski dostawca dostarcza Boeingowi część, która wysadziła samolot Alaska Airlines

Dyrektor generalny Boeinga odwiedził siedzibę i fabrykę Spirit Aerosystems w Wichita w stanie Kansas i obiecał, że obie firmy będą współpracować „na rzecz ulepszeń”.

W Waszyngtonie administrator Homendi i FAA Mike Whittaker przez dwie godziny informował członków Senackiej Komisji Handlu. Urzędnicy wskazali, że oddzielne śledztwa w sprawie Boeinga i katastrofy są na wczesnym etapie.

Spirit Aerosystems montuje część wyrzuconą z samolotu Alaska Airlines 737 Max 9. Zdjęcie: TNS

„Nie podano żadnych informacji na temat kar ani ich egzekwowania, ale nie wątpię, że kiedy zapadnie ostateczna decyzja, zostaną wyciągnięte konsekwencje” – powiedział senator Jerry Moran, republikanin z Kansas.

FAA „koncentruje się na wyzwaniach stojących przed Boeingiem w dłuższej perspektywie, a ten incydent, ta potencjalna katastrofa, to tylko jeden z elementów” – powiedział Moran.

Moran powiedział w wywiadzie, że podczas konferencji „było zainteresowanie upewnieniem się, że FAA wykonuje swoją pracę pod nadzorem”.

02:30

Samolot Boeing Max został uziemiony na całym świecie po eksplozji w powietrzu, w wyniku której powstała dziura wielkości drzwi

Samolot Boeing Max został uziemiony na całym świecie po eksplozji w powietrzu, w wyniku której powstała dziura wielkości drzwi

FAA i NTSB odmówiły komentarza w sprawie odprawy.

Dyrektor generalny Boeinga, David Calhoun, odwiedził fabrykę Wichita firmy Spirit Aerosystems, która produkuje dużą część odrzutowców Boeing Max i instaluje część pochodzącą z odrzutowca Alaska Airlines.

Dyrektor generalny Calhoun i Spirit Patrick Shanahan – były dyrektor Boeinga i aktor do nas Sekretarz Obrony mianowany przez Prezydenta Donalda Trumpa Kierowanie Pentagonem nie powiodło się — około 200 pracowników Spirit nazwało firmy ratuszem.
Odrzutowiec Alaska Airlines Max 9 wylądował awaryjnie 5 stycznia po tym, jak wkrótce po starcie eksplodowała zatyczka w drzwiach samolotu. Zdjęcie: TNS

„Będziemy lepsi”, ponieważ inżynierowie i mechanicy w Boeingu i Spirit „wyciągną z tego naukę, a następnie zastosują to we wszystkim innym, co wspólnie robimy” – powiedział Calhoun.

Współpracując z NTSB, FAA, liniami lotniczymi i Boeingiem „przywrócimy zaufanie” – powiedziała Shanahan pracownikom.

Spotkanie dyrektorów generalnych następuje w momencie, gdy obie firmy stają przed kontrolą jakości swojej pracy.

Alaska Airlines zmusiły Max 9 Wykonaj awaryjne lądowanie 5 stycznia tuż po starcie z Portland w stanie Oregon w boku samolotu eksplodowała grupa tzw. zatyczek do drzwi.

Dyrektor generalny Boeinga przyznaje, że incydent Alaska Airlines to „nasza wina”

NTSB prowadzi dochodzenie w sprawie katastrofy, natomiast FAA bada, czy Boeing i jego dostawcy przestrzegali procedur kontroli jakości.

Alaska i United Airlines, jedyne amerykańskie linie lotnicze latające na Max 9, znalazły poluzowane elementy we wkładkach drzwi w innych samolotach, które sprawdzały po katastrofie. Obie linie odwołały setki lotów, a ich samoloty Max 9 zostały uziemione.

Akcje Boeinga wzrosły w środę o 1 procent, ale po krachu spadły o 18 procent, co uczyniło firmę z Arlington w Wirginii najgorszą spółką osiągającą najgorsze wyniki w średniej przemysłowej Dow Jones.

READ  Zaproszenia koronacyjne wydane przez króla Karola i „królową Camillę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *