Maple Leafs mogą zmienić narrację dzięki zwycięstwu w siódmym meczu przeciwko Bruins

Trener Maple Leafs Sheldon Keefe nie spodziewał się, że tak się stanie, ale czuje, że jego zespół będzie grał z desperacją. W końcu miała w tym mnóstwo praktyki.

„Moim zdaniem rozegraliśmy właśnie dwa mecze nr 7” – powiedział Keefe, odnosząc się do zwycięstw Toronto w meczach 5 i 6.

Należy zauważyć, że wygrali te mecze bez środkowego Austona Matthewsa i jego 69 bramek w sezonie zasadniczym w składzie. Jeśli jego choroba pozostanie nieujawniona, być może będą musieli zrobić to ponownie.

Matthews wytrzymał około czterech minut na porannej jeździe na łyżwach w Toronto przed piątym meczem we wtorek, po czym opuścił lód i został wykluczony. W środę jeździł samotnie na boisku treningowym drużyny Maple Leafs, a w czwartek rano ćwiczył w Scotiabank Arena, ale nie grał.

Wezwij Williama Nylandera.

Jeśli Maple Leafs chcą odnieść sukces, zwłaszcza jeśli Matthews nie może się odbić, muszą znaleźć się wśród swoich najlepszych zawodników.

Podobnie jak kapitan John Tavares w piątym meczu, kiedy jego potężny strzał przeciwko Bruins doprowadził do zdobycia gola Matthew Knissa w dogrywce w wygranym 2:1 Toronto.

Podobnie jak Nylander w Grze 6.

Szybki skrzydłowy, który opuścił pierwsze trzy mecze serii z powodu nieujawnionej choroby, strzelił oba gole dla Toronto i przez cały czas zachowywał się dynamicznie, otrząsając się z rdzy, która zdawała się utrzymywać w dwóch poprzednich meczach.

Chociaż Nylander nie strzelił gola od 26 marca, ma tendencję do pojawiania się w ważnych momentach po sezonie, ponieważ w swojej karierze strzelił już siedem goli w meczach play-off.

„Na pewno miło było strzelić dwa gole” – powiedział Nylander. „Ale myślę, że wysiłek całego zespołu oraz sposób, w jaki walczyliśmy i rywalizowaliśmy przez całe 60 minut, również były dla nas niewiarygodne” – dodał.

READ  Kansas State 28-19 NC State (28 grudnia 2023 r.) Podsumowanie meczu