MC5 zapowiada nowy album, Heavy Lift Tour

Pół wieku później znów nadszedł czas, aby pozbyć się tłoku. Wayne Kramer zapowiedział pierwszy nowy album MC5 od ponad 50 lat.

Chociaż Kramer przez wiele lat utrzymywał w trasie wersję lewicowego proto-punkowego zespołu, nie wydał nowego albumu MC5 od 1971 roku. już czas. Teraz na własnych nogach Szósta nominacja Dla Rock And Roll Hall Of Fame zespół Kramer z Detroit planuje wydać nowy album w październiku w Ear Music. Wcześniej wydadzą dwa single wyprodukowane przez Boba Ezrina. Nową piosenkę „Heavy Lifting” – którą Kramer napisał z obecnym wokalistą MC5, Bradem Brooksem i wieloletnim partnerem Tomem Morello z Rage Against The Machine – można zobaczyć w opublikowanym dzisiaj nowym teledysku.

Zanim jakakolwiek nowa muzyka opadnie, Kramer bierze udział w obecnej iteracji MC5 podczas trasy Heavy Lifting z Brooksem na wokalu, Stephenem Perkinsem z Jane’s Addiction na perkusji, Vicki Randle na basie i Stevie Salas na gitarze. „Podczas nieustannego koncertowania, a zwłaszcza w ostatniej dekadzie, zdałem sobie sprawę, że muzyka MC5 jest ważniejsza niż kiedykolwiek”, mówi Kramer w komunikacie prasowym. „Zdecydowanie nadszedł czas, aby napisać i nagrać nowe piosenki oraz przekazać solidne przesłanie muzyki rockowej fanom na całym świecie”.

Poniżej obejrzyj podgląd „Heavy Lifting” w zwiastunie i obejrzyj wywiad z Kramerem.

Terminy wycieczek:
05.05 – Detroit, MI @ El Club
06.05 – Pittsburgh, PA @ Thunderbird
5.07 – Filadelfia @ Underground Arts
08.05 – Brooklyn, NY @ Warszawa
5/12 – Sacramento, CA @Harlow
13.05 – San Francisco, Kalifornia @ Bimbo’s 365 Club
14.05 – Los Angeles, Kalifornia @ Roxy Theatre
5/15 – San Diego, Kalifornia @ Soda Bar

READ  Johnny Depp Trial Live: najnowsze wieści z bitwy o zniesławienie z Amber Heard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *