McLaren Solus GT wygrywa Goodwood Festival of Timed Speed ​​– raport Roba

McLaren Solus GT skutecznie bronił swojej siedmiocyfrowej ceny.

Najnowszy absurdalny supersamochód brytyjskiej marki odniósł zwycięstwo w Goodwood Festival of Speed ​​​​Timed Shootout, pokonując kręty tor wzgórza w 45,34 sekundy, przekraczając linię mety z prędkością 149,1 mil na godzinę. Był to nie tylko najszybszy oficjalny czas w tym roku, ale także odpowiedni na trzecie miejsce w historii wśród samochodów seryjnych.

wideo Został on opublikowany na oficjalnym koncie festiwalu na YouTubet przedstawia maszynę prędkości – ubraną w czarno-pomarańczowe logo producenta samochodów – pędzącą po torze okrążeń. Wyposażony w gigantyczne błotniki i jeszcze większy tylny spojler, oburzający aerodynamiczny model Solus GT wyraźnie pokazuje, że jest zbudowany do szybkiej jazdy, ale imponujące jest obserwowanie, jak manewruje po niebezpiecznych zakrętach wzgórza ze względną łatwością. Jeszcze bardziej imponujący jest jednak ryk wydobywający się z samochodu. Supersamochód nie tylko wygląda jak rakieta, ale też tak wygląda.

McLarena też Udostępnij klip w mediach społecznościowych To pokazuje pogląd kierowcy Marvina Kirchoffera na zwycięski wyścig. Solus GT to pojazd jednomiejscowy, więc wybaczono by ci, gdybyś pomyślał, że patrzysz z kokpitu myśliwca, a nie z samochodu, gdy bele siana pokrywające tor rozmywają się. Ponownie jednak najbardziej uderzającym aspektem wideo jest grzmiący trzask dochodzący z V-10, który nabiera diabelskiego tonu, gdy Kirchhofer przyłoży płatek do metalu. Trudno wyobrazić sobie lepszą reklamę Supersamochód o wartości 2,5 miliona funtów (około 4 milionów dolarów). Kto to jest.

Solus GT został specjalnie opracowany, aby zapewnić przyciągające wzrok osiągi, takie jak te, które zaprezentował w Goodwood. Jest napędzany 5,2-litrowym silnikiem V-10, który może wypompować zawrotną moc 829 koni mechanicznych i skręt 479 funtów na stopę. Dzięki całej tej mocy pojazd może rozpędzić się od zera do 60 mil na godzinę w zaledwie 2,5 sekundy i osiągnąć maksymalną prędkość 200 mil na godzinę. Supersamochód, który został bezpośrednio zainspirowany hipotetycznym samochodem Gran Turismo 4, również o futurystycznym designie, który jest odważny nawet jak na standardy McLarena.

READ  Przygotujcie się, mamy dziś przerażające ogłoszenie dla Pokemon Scarlett i Violet

Solus GT pokonał zatłoczoną stawkę, w skład której wchodzili Rimac Nevera, Porsche 911 GT3 Cup i Subaru GL Huckster, którym kierował Travis Pastrana. Supersamochód z łatwością wyprzedził resztę stawki, pokonując drugie w tabeli Subaru o ponad sekundę (pod górę wjechał w 46,37 sekundy). Choć samochód jest bardzo szybki, będzie miał trudności z dotrzymaniem kroku zeszłorocznemu zwycięzcy, McMurtry’emu Spéirlingowi, który pokonał tę samą trasę w zaledwie 39,08 sekundy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *