Michaela Crichtona, „Erupcja” Jamesa Pattersona wywoła wojnę licytacyjną

Kilka dużych studiów, streamerów i sieci przygotowuje oferty adaptacji nadchodzącej powieści bestsellerowych autorów

Wkrótce wybuchnie kolejna wojna licytacyjna w Hollywood. „Erupcja”, szeroko omawiana powieść o katastrofie wulkanu o dojrzewaniu, autorstwa nieżyjącego już Michaela Crichtona i Jamesa Pattersona, wkrótce trafi na aukcję, przyciągając rzeszę zalotników pragnących zdobyć upragnione prawa do filmu.

Aukcja prowadzona przez Shane’a Salerno w Story Factory i CAA rozpocznie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni i może rozpocząć się już w przyszłym tygodniu. różnorodny może wyłącznie ujawnić.

Projekt wzbudził zainteresowanie większości głównych studiów, streamerów i sieci, a także znanych reżyserów, którzy stwierdzili, że chętnie skorzystaliby z okazji, aby pokierować projektem Crichtona. Projekty stworzone przez autora lub zaadaptowane na podstawie jego twórczości obejmują franczyzę „Park Jurajski”, „Twister” i „Westworld”. Crichton był także twórcą „Ostry dyżuru”. różnorodny Mówi się, że przyniósł Warner Bros ponad 3,2 miliarda dolarów.

Kilku czołowych aktorów skontaktowało się z nami w sprawie powieści, która koncentruje się wokół mężczyzny i kobiety, opisanych jako żartujące z „Moonlighting” lub „Fall Guy” na temat niesamowitych sekwencji akcji.

Jedno ze źródeł twierdzi, że nie ma jeszcze oficjalnych liczb na stole różnorodny Oczekuje się, że aukcja przerodzi się w wielką wojnę licytacyjną, biorąc pod uwagę potencjał tych dwóch odnoszących sukcesy autorów. „Nie ma od tego firm: dwóch autorów, których łączna sprzedaż wynosi 700 milionów dolarów” – stwierdzili, porównując współpracę do współpracy George’a Lucasa i Stevena Spielberga przy „Poszukiwaczach zaginionej Arki”.

Do dziś Crichton pozostaje jedynym autorem, którego nazwisko kojarzone jest z najpopularniejszymi amerykańskimi filmami, serialami telewizyjnymi i książkami tego samego tygodnia. Nawet 15 lat po jego śmierci nazwisko Crichtona jest nadal obecne w Hollywood w 2024 roku, między innymi dzięki nowej książce, lipcowej premierze „Twisters” i doniesieniom o kręceniu w sierpniu nowego filmu „Park Jurajski”.

READ  Studia filmowe w Hollywood ścigają się, by zapobiec strajkowi o północy

W międzyczasie Patterson sprzedał ponad 425 milionów książek i wyprodukował liczne adaptacje, w tym nowy serial Amazona „Alex Cross” z Aldisem Hodgem w roli głównej.

różnorodny Mówi się również, że Eruption ma być prequelem serii, a w planach jest wiele książek i filmów. Historia jest opisywana jako mająca szerszy zakres niż „Park Jurajski” czy „Twister”.

Crichton spędził 25 lat pracując nad tym pełnym pasji projektem, aż do swojej śmierci w 2008 roku. Kiedy jego żona Sherry odkryła niedokończony rękopis, znalazła także szczegółowe notatki, wywiady z ekspertami i dwie dekady badań naukowych. Sherry postanowiła dokończyć dzieło męża i dowiedziała się, że Patterson, autor bestsellerów, jest jego wielkim fanem. Podejmując się tego projektu, zadbał o to, aby pozostać wiernym oryginalnemu głosowi autora, trzymając się głównych tematów, których oczekują fani Crichtona.

„Eruption” oznacza powrót Crichtona do jego ulubionych okolic Hawajów; Na prośbę Michaela i Sherry książkę dedykuję jego rodzinie. Znajdująca się tutaj dedykacja, przetłumaczona z języka hawajskiego, brzmi: „Mieszkańcom Hawajów dedykuję tę historię wam, mieszkańcom słynnego łańcucha wysp”.

Hachette Book Group Little, Brown & Company Będzie „erupcja” 3 czerwca. Oficjalny opis książki brzmi: „Historyczna erupcja wulkanu ma wkrótce zniszczyć Wielką Wyspę Hawajów. Jednak tajemnica, którą wojsko amerykańskie skrywa od dziesięcioleci, jest o wiele bardziej przerażająca niż jakikolwiek wulkan. Choć oszałamiające sceny akcji w powieści z pewnością nie zostaną ujawnione tanie dla każdego, kto podejmuje się projektu, osiągnięcia Crichtona i Pattersona obiecują ogromny potencjał dla każdego oferenta, który zwycięży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *