Microsoft Teams otrzymuje inteligentniejsze funkcje Copilot AI

Firma Microsoft udoskonala sposób, w jaki oparty na sztucznej inteligencji Copilot działa w Microsoft Teams, udostępniając nowe sposoby wywoływania Asystenta podczas rozmów na spotkaniach, podsumowań i nie tylko.

Copilot może już podsumowywać spotkania w aplikacji Teams, ale w nadchodzących miesiącach połączy transkrypcje mówione i rozmowy pisemne w jeden widok, aby ułatwić nadrabianie zaległości w spotkaniach, które mogłeś przegapić.

Funkcja Copilot w aplikacji Teams otrzymuje także ulepszenia w zakresie tworzenia wiadomości na czacie, umożliwiając użytkownikom aplikacji Teams ponowne wpisywanie wiadomości na nowe sposoby. „Copilot może zmodyfikować wiadomość, dodając wezwanie do działania lub nawiązując do sposobu mówienia pirata” – mówi. Microsoft w poście na blogu. „Wkrótce będziesz mógł także utworzyć nową wiadomość na podstawie kontekstu na czacie w aplikacji Teams”.

Według Microsoftu podsumowanie inteligentnych połączeń w przypadku tradycyjnych bezpośrednich połączeń telefonicznych w aplikacji Teams „będzie ogólnie dostępne w przyszłym kwartale w usłudze Teams Premium”. Inteligentne podsumowanie rozmów automatycznie robi notatki podczas rozmów, co pozwala podsumować rozmowę telefoniczną i zobaczyć dalsze działania bez konieczności niezręcznego robienia notatek.

Wszystkie te ulepszenia sztucznej inteligencji w Microsoft Teams są same w sobie niewielkie, ale składają się na bardziej elastycznego drugiego pilota w Teams. Integracja Copilot z Teams to już jeden z najbardziej imponujących przykładów integracji sztucznej inteligencji firmy Microsoft z aplikacjami Office, z możliwością szybkiego podsumowywania spotkań dzięki podsumowaniom, które dokładnie informują Cię, kiedy wspomniano o Tobie na spotkaniu.

Oprócz ciągłego wdrażania przez firmę Microsoft funkcji Copilot w aplikacji Teams, firma Microsoft wprowadza także nowe funkcje spotkań hybrydowych w aplikacji Teams, których zadaniem jest poprawa komfortu pracy uczestników zdalnych i uczestników przebywających w pokojach. Automatyczne przełączanie kamer dla funkcji IntelliFrame pojawi się w Teams Rooms jeszcze w tym roku. Wykorzysta sztuczną inteligencję do wybrania najlepszej kamery w sali konferencyjnej, która może pochodzić z kamer znajdujących się w pomieszczeniu lub nawet z laptopów. Został zaprojektowany tak, aby automatycznie przełączać widok kamery, aby zdalni uczestnicy mogli uzyskać najlepszy widok, zwłaszcza jeśli konkretna kamera jest zasłonięta.

READ  Google Discover oferuje trójkolumnowy interfejs użytkownika przed Pixel Tablet

W kwietniowej wersji zapoznawczej funkcja rozpoznawania mówcy będzie również dostępna dla dowolnego mikrofonu w pokojach aplikacji Teams, co umożliwi nagranie Twojego głosu i profilu twarzy, dzięki czemu wszystko, co powiesz na spotkaniu w aplikacji Teams, zostanie poprawnie uchwycone w transkrypcjach.

Wreszcie firma Microsoft ma kilku nowych operatorów obsługujących funkcję Teams Phone Mobile, która pozwala mieć jeden numer dla aplikacji Teams i urządzenia mobilnego. „Z radością ogłaszamy, że kilku nowych partnerów, w tym AT&T, Odido, Virgin Media O2 i Vodafone UK, zacznie oferować usługę Teams Phone Mobile jeszcze w tym roku” – mówi Microsoft.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *