Najnowsze wiadomości na temat kryzysu granicznego między Ukrainą a Rosją: aktualizacje na żywo

Gdy światowi przywódcy usiłują znaleźć dyplomatyczne rozwiązanie trwających… Napięcia między Rosją a UkrainąZmieniamy rozmowę na rok 2015 Porozumienie mińskie Jako możliwe wyjście z kryzysu.

Porozumienie, drugie tego rodzaju (i znaczące), zostało zawarte w stolicy Białorusi, próbując zakończyć krwawy wówczas 10-miesięczny konflikt na wschodzie Ukrainy.

Ale Mińsk II nigdy nie został w pełni wdrożony, ponieważ jego główne problemy pozostają nierozwiązane.

Oto, co musisz wiedzieć:

Kim są główni gracze? Rzadkie spotkanie przywódców Rosji, Ukrainy, Niemiec i Francji w lutym 2015 r. miało na celu zaprowadzenie pokoju na obszarach Ukrainy zajętych przez prorosyjskich separatystów rok wcześniej. Te obszary na Ukrainie Region Donbasu, stał się znany jako Ługańska Republika Ludowa (LPR) i Doniecka Republika Ludowa (DPR). Ukraiński rząd w Kijowie potwierdził, że oba regiony znajdują się w rzeczywistości pod okupacją rosyjską.

Rozmowy miały również na celu wypracowanie porozumienia politycznego dla regionu.

Wyniki drugiej konferencji mińskiej podpisali przedstawiciele Rosji, Ukrainy, przywódcy separatystów oraz Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Została później ratyfikowana decyzją Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Jakie są warunki umowy? zawieszenie broni. W lutym 2015 r. na niektórych obszarach nadal toczyły się ciężkie walki między siłami ukraińskimi a wspieranymi przez Rosję rebeliantami, podczas których Ukraińcy ponieśli ciężkie straty.

Wycofaj ciężką broń z frontów.

Że Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie — organizacja bezpieczeństwa składająca się z 57 członków, która obejmuje również Stany Zjednoczone i Kanadę — pilnuje linii frontu.

Dialog w sprawie wyborów samorządowych na terenach zajętych przez prorosyjskich rebeliantów.

Przywrócenie pełnych więzi gospodarczych i społecznych między obiema stronami, aby na przykład można było wypłacać emerytury.

Ponowna kontrola rządu ukraińskiego na granicy z Rosją.

Wycofanie wszystkich obcych sił i najemników.

Reforma konstytucyjna, która zapewniłaby pewną autonomię regionom Donbasu na wschodzie Ukrainy, nie znajduje się już pod kontrolą władz centralnych.

READ  Mehdi Hassan ogłasza odejście z MSNBC podczas występu finałowego

Przeczytaj całą historię tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *