Najważniejsza lekcja Patricka Willisa opisana przez byłą gwiazdę 49ers Erica Reida – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Eric Reid przedarł się do NFL pod okiem legendarnego obrońcy 49ers Patricka Willisa. Pierwsze dwa lata w lidze spędził, ucząc się jako pięciokrotny zawodnik pierwszej drużyny All-Pro, podczas gdy obaj byli kolegami z drużyny w San Francisco.

Podczas wywiadu z Mattem Maiocco i Jennifer Lee Chan z NBC Sports Bay Area w programie Super Bowl LVIII Radio Row Reed ujawnił, że prosta wiadomość od Willisa okazała się najważniejszą lekcją, jaką wyciągnął z siedmiokrotnego udziału w Pro Bowl.

„Muscie wykonać swoją pracę” – powiedział Red do Mayoko i Lee-chan. „Musisz to zrobić. Zespół liczy na to, że wykonasz swoją pracę. Nie szukaj wymówek, nie bądź powodem, dla którego nie przestaniemy; potrzebujemy, żebyś się wzmocnił. Pamiętam, że byłem młodym graczem i on, patrząc na mnie, i mówiąc: „Ech, musisz to zrobić”. „Potrzebujemy cię tutaj, potrzebujemy cię teraz”.

„Bez względu na to, czy był to atak błyskawiczny, czy przedstawienie choreograficzne, trzeba było coś zrobić. To przywódca, którego wszyscy chcą. Sprawia, że ​​ludzie wokół niego są lepsi. Żywią się nim”.

Zespół 49ers wybrał Willisa na 11. miejsce w drafcie do NFL 2007. Produkt Ole Miss wywarł natychmiastowy wpływ na San Francisco, zdobywając tytuł Defensive Rookie of the Year i tytuł First Team All-Pro podczas jego pierwszego sezonu w lidze.

Willis kontynuował karierę w 49ers, zdobywając sześć selekcji do All-Pro podczas swojej ośmioletniej kariery w NFL, po czym kilka tygodni po swoich 30. urodzinach w 2015 roku przeszedł na emeryturę.

Oprócz krzykliwych liczb, które zamieścił – Willis był liderem ligi pod względem odbiorów w 2007 i 2009 r. – dynamiczny obrońca z dumą przyjął rolę kręgosłupa drużyny 49ers, która podczas jego kadencji z wiecznego mieszkańca piwnicy stała się prawdziwym rywalem. Misja w San Francisco.

READ  Nafciarze są przekonani, że uda im się rozwiązać problem Siergieja Bobrowskiego z Panthers

W okresie świetności Willisa drużyna 49ers przez trzy sezony z rzędu od 2011 do 2013 roku docierała co najmniej do meczu o mistrzostwo NFC, włączając w to występ w Super Bowl XLVII. Willis zdobywał wyróżnienia w pierwszej drużynie All-Pro w każdym z tych trzech sezonów, będąc jednocześnie sercem i duszą defensywy, która w tym okresie zajmowała miejsce w pierwszej piątce pod względem punktów i jardów dozwolonych w każdej kampanii w tym okresie.

Pomimo odznaczanego życiorysu Willisa, legendarny obrońca 49ers nie otrzymał jeszcze wystarczającej liczby głosów, aby zostać wprowadzonym do Galerii sław Pro Football po tym, jak dwukrotnie był finalistą.

Wszystko może się zmienić w czwartkowy wieczór, gdy Willis po raz kolejny znajdzie się wśród 15 finalistów Hall of Fame. Można wybrać maksymalnie pięciu zawodników, a aby kandydaci zostali zakwalifikowani, muszą uzyskać co najmniej 80 procent głosów.

Pobierz i śledź podcast 49ers Talk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *