Najważniejsze wydarzenia z Westminster Dog Show: Buddy Holly wygrywa najlepszy pokaz

kredyt…Calla Kessler dla The New York Times

Psy biorące udział w różnych imprezach w Westminster zwykle przybywają w szczytowej formie, ich oczy błyszczą, błyszcząca sierść i idealne okrążenia wokół ringu. Ale przy tysiącach psów rywalizujących w ciągu kilku dni, niektórzy psi konkurenci z pewnością zachorują lub doznają kontuzji, tak jak wszyscy inni sportowcy.

Kiedy to zrobią, lekarze weterynarii z Cornell University College of Veterinary Medicine w Ithaca w stanie Nowy Jork i specjaliści weterynarii Uniwersytetu Cornell w Stamford w stanie Connecticut są gotowi do przeprowadzenia szybkiej oceny medycznej i udzielenia podstawowej pierwszej pomocy.

Zwykle to wszystko, czego potrzeba, powiedziała dr Elisa Mazzafero, specjalistka ds. nagłych wypadków i intensywnej terapii, która prowadziła w poniedziałek prowizoryczną klinikę weterynaryjną. „Na szczęście większość rzeczy, które widzimy, to złamane paznokcie i naciągnięcia mięśni” – powiedziała.

Zespół weterynaryjny jest wyposażony między innymi do czyszczenia małych ran, nakładania bandaży i leczenia alergii. „Nikt nie złamał nogi, ale możemy założyć szyny i kontrolować ból” – powiedział Mazzaferro.

Od czasu do czasu dostają nagły wypadek z psem. Mazzaferro powiedział, że w poprzednich latach zespół widział psa ze skrętem żołądka i innego z infekcją macicy, u obu potencjalnie zagrażających życiu. W takich przypadkach lekarze weterynarii na miejscu wysłali właścicieli do lokalnych szpitali ratunkowych.

Lekarze weterynarii czasami leczą dwunożnych pacjentów, zwłaszcza podczas zawodów agility, które wymagają tego od psów – i ich ludzkich opiekunów. Pokonywanie okazjonalnego toru przeszkód. „Widzieliśmy śmierć pracowników obsługi, więc przyjdą do nas po lód” – powiedział Mazzaferro.

W zeszłym roku drobna handlarka upuściła na stopę pudełko na krótko przed tym, jak miała pojawić się na ringu podczas zawodów juniorów, które są otwarte dla dzieci w wieku od 9 do 18 lat. Dziewczyna potrzebowała szwów, ale Mazzaferro oczyścił i zabandażował ranę, aby mogła konkurować jako pierwsza. „Powiedziała jej Mamo: „Jestem w namiocie weterynarza, dobrze się mną opiekują” — wspomina Mazzafero.

READ  Japonia strzeliła dwa późne gole i pokonała Niemcy 2:1 na mundialu

Dla weterynarzy Westminster jest interesującą okazją do zobaczenia rzadkich ras psów, powiedział Mazzaferro. Ale jako właścicielka psa przyznała: „Zawsze mówię:„ Mam nadzieję, że wygra najlepszy mops ”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *