NASA odkłada próbę nowej sukienki Megarocket

NASA zawiesiła dziś ostatni duży test rakiety SLS (Space Launch System) po tym, jak problemy z ciśnieniem uniemożliwiły technikom bezpieczne załadowanie paliwa do rakiety. Test – znany jako próba mokrego ubrania – został przełożony najwcześniej do poniedziałku 4 kwietnia, NASA ogłosiła Opublikuj na Artemis mieszkam . blog.

„Zespoły zdecydowały się oczyścić zbiorniki do prób z powodu utraty zdolności zwiększania ciśnienia w MANPADS” – wyjaśniła NASA. Niektórzy fani na mobilnej wyrzutni — platformie, która zapewnia wsparcie dla rakiety do czasu jej wystrzelenia — nie byli w stanie utrzymać nadciśnienia, które ma kluczowe znaczenie dla odpierania niebezpiecznych gazów. W rezultacie technicy NASA nie byli w stanie „bezpiecznie kontynuować” procesu ładowania paliwa.

Ten rodzaj treningu odzieżowego otrzymuje etykietę „mokry”, ponieważ jest to w zasadzie prezentacja wszystkich działań, które NASA będzie musiała wykonać podczas pierwszego rzeczywistego startu SLS, w tym napełnienia 322-stopowej rakiety 700 000 galonów paliwa. . w Konferencja prasowa W niedzielę wieczorem NASA poinformowała, że ​​jej zespół jest obecnie na platformie startowej, próbując rozwiązać problem. Agencja twierdzi, że jest na dobrej drodze do wznowienia próby jutro.

Test pierwotnie rozpoczął się 1 kwietnia w Kennedy Space Center na Florydzie i miał się zakończyć w niedzielę. NASA doświadczyła trudnych warunków pogodowych w sobotnią noc, na przykład Uderzenie pioruna Wieżyczki wokół wyrzutni SLS. Jeden z tych uderzeń był jednym z najpotężniejszych, jakie NASA widziała od czasu zainstalowania systemu ochrony odgromowej, powiedział Jeremy Parsons, zastępca kierownika programu NASA Earth Exploration Systems. „Uderzyłem w sieć trakcyjną, która biegnie między trzema wieżami”, Parsons Opublikowano w Tweet Z konta EGS na Twitterze. „System działał bardzo dobrze i zapewniał bezpieczeństwo SLS i Orion”.

READ  Zobacz, jak SpaceX wystrzeliwuje 51 satelitów Starlink i lokomotywę kosmiczną w niedzielę

SLS ma przenosić statek kosmiczny Orion na bezzałogową misję wokół Księżyca w ramach Artemis . programlot o nazwie Artemis I. Ta misja, wstępnie zaplanowana na lato tego roku, ma przygotować rakietę — i NASA — do misji, która W końcu wyniesie ludzi na powierzchnię księżyca.

Możesz nadal sprawdzać aktualizacje testu w Blog NASA na żywojak również w agencji Świergot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *