NASA potwierdza, że ​​tajemniczy obiekt, który rozbił się w dachu domu na Florydzie, pochodził z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej


NASA potwierdza, że ​​tajemniczy obiekt, który rozbił się w dachu domu na Florydzie, pochodził z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej


Wiadomości z USA


NEAPOL, Floryda – Tajemniczy obiekt, który w zeszłym miesiącu uderzył w dach domu na Florydzie, był kawałkiem kosmicznego śmiecia ze sprzętu wyrzuconego na Międzynarodową Stację Kosmiczną, potwierdziła w poniedziałek NASA.

Cylindryczny obiekt, który 8 marca przedarł się przez dom w Neapolu, został przetransportowany do Centrum Kosmicznego im. Kennedy'ego na Cape Canaveral w celu analizy.

Kawałek kosmicznego śmiecia odzyskanego ze sprzętu wyrzuconego na Międzynarodową Stację Kosmiczną. AP

Agencja kosmiczna stwierdziła, że ​​była to metalowa rozpórka Służy do mocowania starych akumulatorów na platformie ładującej w celu ich utylizacji.

Platforma kosmiczna została zezłomowana w 2021 roku i spodziewano się, że cały ładunek ostatecznie spłonie po wejściu w atmosferę ziemską, ale jedna jej część przetrwała.

Moneta waży 1,6 funta (0,7 kg), ma około 4 cale (10 cm) długości i około 1 1/2 cala (4 cm) szerokości.

Właściciel domu Alejandro Otero Powiedział stacji telewizyjnej WINK W tym czasie był na wakacjach, kiedy syn opowiedział mu, co się stało.

Otero wrócił do domu wcześniej, aby sprawdzić, co się dzieje w domu, ale okazało się, że obiekt przebił sufit i rozerwał podłogę.

„Trzęsłem się. Całkowicie nie wierzyłem. Jakie jest prawdopodobieństwo, że na mój dom spadnie coś tak trudnego, że spowoduje tak duże szkody” – powiedział Otero. „Jestem bardzo wdzięczny, że nikt nie został ranny”.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/04/15/us-news/nasa-confirms-mystery-object-that-crashed-through-roof-of-florida-home-came-from-space-station/?utm_source =url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania
READ  Szef European Space „nie widzi” powrotu do współpracy z Rosją


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *