NASA udostępnia największy w historii obraz galaktyki Andromedy, Internet opisuje go jako „absolutnie piękny”

Zdjęcie przedstawia rozszerzenie o 48 000 lat świetlnych od Galaktyki Andromedy.

W niedzielę amerykańska agencja kosmiczna NASA udostępniła „największy obraz w historii” galaktyki Andromedy zebrany przez Kosmiczny Teleskop Hubble’a. Zdjęcie zostało zrobione siedem lat temu i jest największym, dużym, złożonym zdjęciem naszej galaktycznej sąsiadki, jaki kiedykolwiek zrobiono.

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej poinformowała, że ​​zdjęcie przedstawia 48 000 lat świetlnych galaktyki Andromedy z ponad 100 milionami gwiazd w zasięgu wzroku. Panorama podzielona jest na trzy części w poście na Instagramie, ostatnia część przedstawia grupę niebieskich gwiazd z niezliczonymi gwiazdami rozsianymi po całym obrazie.

Spójrz poniżej:

Ten obraz jest podzielony na trzy obrazy. Pierwsze zdjęcie przedstawia jasną plamę wyłaniającą się z lewej dolnej części galaktyki Andromedy ze smugami rozciągającymi się we wszystkich kierunkach. Światło w górnej ćwiartce obrazu cofa się zasadniczo do czerni i fragmentów niebieskiej przestrzeni bez liczby Niezliczone gwiazdy. Drugi obraz ma światło rozpraszające się smugami fioletu i błękitu ustępując miejsca czerni kosmosu.

Od momentu udostępnienia zdjęcie wzbudziło podziw internautów. Zebrał ponad milion polubień. Jeden z użytkowników napisał: „Jest taki piękny”. Inny powiedział: „To fenomen”. Trzeci skomentował: „Absolutnie niewiarygodne”.

Przeczytaj także | NASA odkrywa „stabilne termicznie” kratery na Księżycu, które mogą utorować drogę do ekspansji ludzkiej obecności

Agencja kosmiczna wyjaśniła, że ​​skoro galaktyka Andromedy znajduje się 2,5 miliona lat świetlnych stąd, można zidentyfikować tysiące gromad gwiazd. NASA powiedziała, że ​​nasza Droga Mleczna i Andromeda są podobne pod względem wielkości i kształtu.

Warto zauważyć, że zdjęcie zostało po raz pierwszy wydane w 2015 roku i zostało ponownie udostępnione wczoraj. Zdjęcie pokazuje rozszerzenie galaktyki o 48 000 lat świetlnych „w widzialnym naturalnym świetle”, według agencji. człowiek ogłaszający. „Ponieważ galaktyka znajduje się zaledwie 2,5 miliona lat świetlnych od Ziemi, jest znacznie większym celem na niebie niż niezliczone galaktyki, które Hubble rutynowo fotografował miliardy lat świetlnych stąd” – wyjaśniła NASA.

READ  Odkrycie splątania kwantowego to rewolucyjny krok naprzód • Earth.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *