Naukowcy odkrywają istnienie tajemniczego Układu Słonecznego w kosmosie

Znamy tę przestrzeń pełen tajemnic. Dodając do intryg, astronomowie odkryli niedawno starożytny układ słoneczny bardzo różniący się od naszego kosmicznego domu.

Około 90 lat świetlnych od nas naukowcy odkryli białego karła, który ma ponad 10 miliardów lat – co oznacza, że ​​szczątkowe gorące jądro martwej gwiazdy jest podobne do gwiazdy karła. słońce – Otoczone jest cmentarzyskiem rozproszonych mas planet zwanych planetozymalami. Zanikająca gwiazda wyciągnęła z tych rzeczy szczątki. Ale ten układ słoneczny nie przypomina niczego wokół nas. Jest pełen pierwiastków takich jak lit i potas. Co najważniejsze, nie ma planet w Nasz układ Słoneczny Masz taką konfigurację.

Dlaczego ten starożytny układ słoneczny był w naszych początkach? droga Mleczna bardzo różne? Jak stałaś się tak bogata w te substancje, których wtedy brakowało?

„To kompletna tajemnica” – powiedziała Mashable Abigail Elms, doktorantka z University of Warwick, która szuka białych karłów. wyszukiwanie było Opublikowano w tym tygodniu w czasopiśmie naukowym Comiesięczne zawiadomienia Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego.

Zobacz też:

Naukowcy odkryli właśnie niezwykle ogromną i potężną eksplozję w kosmosie

Jak wspomniano powyżej, ten układ słoneczny Stary. Oznacza to, że biały karzeł (o nazwie WDJ2147-4035) i otaczający go Układ Słoneczny uformowały się i umarły, zanim jeszcze narodziły się Słońce i Ziemia. W rzeczywistości części poprzednich planet wokół WDJ2147-4035 również są Elms zauważył, że najstarsze małe planety znalezione w naszej galaktyce znajdują się wokół białego karła.

Skąd astronomowie wiedzą, z czego składał się ten starożytny układ słoneczny?

Odkryli tego białego karła i innego w tym samym wieku, używając Obserwatorium w kosmosie zwane Gaya. Okrążając Słońce, ten odległy statek kosmiczny mapuje gwiazdy i galaktyki we wszechświecie. Po odkryciu tych białych karłów naukowcy zwrócili się następnie do instrumentu o nazwie „X-Shooter”, znajdującego się na dużej wysokości w Chile, aby odkryć, co jest, a czego nie ma w atmosferach gwiazd (X-Shooter to rodzaj bardzo cenny instrument astronomiczny o nazwie „Spektrometr”). W WDJ2147-4035 odkryli, że związki chemiczne, takie jak lit, potas i sód, nagromadziły się – lub zostały wyciągnięte przez grawitację i ułożone w stos – starą gwiazdę. Naukowcy doszli do wniosku, że białe karły są zbudowane z wodoru lub helu, więc skaliste szczątki planety były odpowiedzialne za dostarczenie innych unikalnych pierwiastków (poprzez przeprowadzanie symulacji ewolucji tego Układu Słonecznego).

Artystyczne przedstawienie mas planet (pomniejszych planet) krążących wokół białych karłów.
Źródło: Uniwersytet Warwick / Mark Garlick

Co ciekawe, drugi biały karzeł (WDJ1922+0233), który odkryli, znacznie różnił się od tajemniczego karła. Jest bardziej znajomy. Ustalili, że ta gwiazda wyciągnęła szczątki, które wyglądały jak skalista skorupa ziemska. Tak więc, chociaż jeden układ słoneczny nadal jest anomalią, drugi pokazuje, że Ziemia nie jest wyjątkowa we wszechświecie: jest inny systemy energii słonecznej Jest trochę tak.

chcesz więcej Nauki Czy nowości technologiczne są dostarczane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej? zapisać się na Najważniejszy biuletyn informacyjny Mashable Dziś.

Jednak te dwa układy słoneczne są wypełnione grobowcami dawnych planet. Ponad 95 procent gwiazd, takich jak Słońce, ewoluuje w białe karły. Pod koniec życia rozwijają się w masywne czerwone olbrzymy, niszcząc lub unieruchamiając pobliskie obiekty. Kiedy nasze Słońce się rozszerzy, pochłonie planety takie jak Merkury, WenusA może nawet ziemia, zanim odpadną jej zewnętrzne warstwy. Czerwone olbrzymy pozostawią po sobie rozrzucone pozostałości planet i księżyców. Pozostała sama gwiazda będzie białym karłem.

To jest nasze kosmiczne przeznaczenie. Tylko nie na długo, długo, długo.

„Nasze słońce przekształci się w białego karła za około 5 miliardów lat” powiedział Wiąz.

READ  Historyczne osiągnięcie w odkryciu podstawowych sił wszechświata w Wielkim Zderzaczu Hadronów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *