Naukowcy odkrywają „niespodziankę”, która zmienia ich rozumienie wszechświata

Powrót do początków wszechświata brzmi jak coś, co można osiągnąć jedynie w science fiction, ale ekspertom udało się znaleźć coś prawdziwego z daleka, w głębi czasu.

Niektórzy z czołowych astronomów na świecie miliardy lat temu odkryli coś „naprawdę niesamowitego”, co może całkowicie zmienić rozumienie naszego wszechświata.

Było to wynikiem badań odkryć dokonanych za pomocą kamery bliskiej podczerwieni (NIRCam) znajdującej się na należącym do NASA Kosmicznym Teleskopie Jamesa Webba.

Ta wysoce zaawansowana technologia umożliwia ekspertom badanie najstarszych galaktyk we wszechświecie, dając wskazówki na temat warunków, które istniały dawno temu.

Wszechświat ma około 13,7 miliarda lat, a zespołowi badaczy z Uniwersytetu w Durham udało się zaobserwować dane zwane tworzeniem się poprzeczek zaledwie kilka miliardów lat po powstaniu wszechświata – coś absolutnie zdumiewającego do zrozumienia.

Sięga to dalej niż poprzednie spostrzeżenia dostarczone przez Kosmiczny Teleskop Hubble'a, które dostarczyły wglądu w warunki panujące dziewięć miliardów lat temu.

Ustalenia zespołu zostały opublikowane w czasopiśmie Miesięczne powiadomienia Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego.

iStock

Nowe odkrycia są ważniejsze niż tylko przedstawienie poglądu sięgającego dalej niż wcześniej. W rzeczywistości charakter wyników może oznaczać, że nasze zrozumienie początków Wszechświata może wymagać ponownej oceny.

W odniesieniu do formacji poprzecznych obecność bardziej stabilnych kształtów jest wskaźnikami bardziej stabilnych środowisk w porównaniu z bardziej chaotyczną naturą galaktyk we wczesnym okresie ich rozwoju.

Zoe Le Conti jest doktorantką w Centrum Astronomii Pozagalaktycznej na Wydziale Fizyki Uniwersytetu w Durham, a także główną autorką artykułu.

„Galaktyki we wczesnym Wszechświecie dojrzewały znacznie szybciej, niż sądziliśmy” – powiedział Le Conte. To prawdziwa niespodzianka, ponieważ można by się spodziewać, że Wszechświat w tym momencie będzie bardzo burzliwy, z wieloma zderzeniami między galaktykami i dużą ilością gazu, który nie zamienił się jeszcze w gwiazdy.

READ  Ha! Najbliższy widok księżyca Jowisza w oceanie Europa 22 lata temu

„Jednak dzięki Kosmicznemu Teleskopowi Jamesa Webba widzimy wiele z tych poprzeczek na bardzo wczesnym etapie życia Wszechświata, co oznacza, że ​​galaktyki znajdowały się na bardziej stabilnym etapie ewolucji, niż wcześniej sądzono.

„Oznacza to, że będziemy musieli dostosować nasze poglądy na temat wczesnej ewolucji galaktyki”.

Subskrypcja Aby otrzymać nasz bezpłatny cotygodniowy biuletyn indy100

Jak dołączyć Bezpłatny kanał WhatsApp indy100

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania za na górze strony, aby pomóc przenieść ten artykuł w górę rankingów indy100

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *