Naukowcy twierdzą, że aule chodzące na czworakach „nie powinny istnieć”

Wszystkie rodziny mają swoje dziwactwa i zwyczaje, ale jedna grupa krewnych ma cechę tak wyjątkową, że naukowcy opisali ją jako całkowitą anomalię rasy ludzkiej.

Aula od lat jest obiektem ewolucyjnej fascynacji, odkąd odkryto je w odległej wiosce w Turcji, poruszające się na czworakach.

Na początku XXI wieku opublikowano artykuł naukowy na temat pięciorga rodzeństwa Aulas i ich dziwnego stylu poruszania się, przypominającego pełzanie niedźwiedzia. Eksperci są podzieleni co do przyczyny tej anomalii.

Kilka lat po opublikowaniu artykułu psycholog ewolucyjny, profesor Nicholas Humphrey z London School of Economics (LSE), udał się do Turcji, aby spotkać się z niezwykłą rodziną.

Matka i ojciec Aulas mieli 18 dzieci, jednak tylko sześcioro z nich urodziło się z czworonożnością (chodzeniem na czworakach), czego nigdy wcześniej nie obserwowano u współczesnego dorosłego człowieka.

Skóra na dłoniach jest tak gruba jak skóra na stopach60 minut Australii

„Nigdy nie spodziewałem się, że nawet w najbardziej niezwykłej powieści science fiction współczesny człowiek może powrócić do stanu zwierzęcego” – powiedział Humphrey. 60 minut Australiiktóry w 2018 roku nakręcił film dokumentalny o rodzinie.

Dodał: „To, co odróżnia nas od reszty świata zwierząt, to fakt, że jesteśmy gatunkiem, który chodzi na dwóch nogach i trzyma głowę wysoko w powietrzu”.

„Oczywiście to także język i wiele innych rzeczy, ale jest on bardzo ważny dla naszego poczucia, że ​​różnimy się od innych w królestwie zwierząt. Ci ludzie przekraczają te granice”.

Dokument opisuje aule jako „brakujące ogniwo między człowiekiem a małpą” i sugeruje, że „w ogóle nie powinny istnieć”.

Jednak nikomu nie udało się dotychczas ustalić dokładnej przyczyny dziwnego stylu chodzenia.

Podczas gdy niektórzy eksperci sugerują, że jest to spowodowane problemem genetycznym, który „zniweczył ostatnie trzy miliony lat ewolucji”, inni odrzucili pomysł istnienia konkretnego „genu” odpowiedzialnego za chodzenie w pozycji pionowej i zasugerowali, że w grę wchodzi coś innego.

READ  Naukowcy byli zaskoczeni, gdy odkryli 4 gigantyczne góry czające się pod oceanem

Humphrey zauważył, że rodzeństwo dotknięte chorobą – z których pięcioro wciąż żyje i ma od 22 do 38 lat – cierpi na jakąś formę uszkodzenia mózgu.

w 60 minut Film dokumentalny pokazał skany MRI, które wykazały, że każdy z nich miał skurczoną część mózgu zwaną robakiem móżdżku.

Profesor zauważył jednak również, że to samo w sobie „[doesn’t] Obliczanie ich chodzenia na czworakach.

Wyjaśnił: „Inne dzieci z uszkodzeniem móżdżku, nawet te, które nie mają móżdżku, nadal mogą chodzić w pozycji wyprostowanej”.

Podkreślił także, że sposób chodzenia na czworonożnych nogach Ulasa różni się od tego, jaki obserwujemy u naszych najbliższych krewnych zwierząt – szympansów i goryli – pod jednym kluczowym względem.

Podczas gdy te małpy chodzą na kostkach, tureckie dzieci używają dłoni – opierając ciężar ciała na nadgarstkach, jednocześnie odrywając palce od ziemi.

„Najważniejsze w tym jest to, że szympansy uszkadzają sobie palce u nóg, kiedy chodzą w ten sposób” – powiedział Humphrey. wiadomości BBC Strona internetowa sięga 2006 roku, kiedy to istniała BBC Wyemitował własny dokument o rodzinie.

Rodzina, która chodzi na czterech – cały dokumentwww.youtube.com

Dodał: „Te dzieci zachowały elastyczność palców. Na przykład dziewczynki w rodzinie potrafią robić na szydełku i haftować”.

Humphrey wysunął hipotezę, że tak właśnie mogli chodzić nasi bezpośredni przodkowie.

Dzięki zwinnym palcom nasi pierwsi przodkowie potrafili także manipulować narzędziami, co było kluczowe dla ewolucji ludzkiego ciała i inteligencji.

„Myślę, że to możliwe, że to, co widzimy w tej rodzinie, przypomina czasy, kiedy nie chodziliśmy jak szympansy, ale stanowiło ważny krok między zeejściem z drzew a osiągnięciem pełnej dwunożności” – Humphrey powiedział „News”. Lokalizacja.

Badaczka z LSE zasugerowała również, że istnieje bardziej fundamentalne wyjaśnienie czworonożnych ruchów dzieci Aulas: po prostu nie zachęcano ich do chodzenia na dwóch nogach.

READ  Zmarszczki w tkaninie wszechświata mogą ujawnić początek czasu

W tureckiej wiosce, w której dorastali, nie było lokalnej służby zdrowia, która pomogłaby niepełnosprawnym dzieciom przejść od raczkowania (na rękach i kolanach) do chodzenia w całkowicie wyprostowanej pozycji.

– powiedział Humphrey 60 minut Dostarczył Ulasis chodzik i w ciągu kilku godzin „nastąpiła zadziwiająca przemiana”.

„Dzieci, które nigdy nie stawiały wyprostowanych kroków na dwóch nogach [used] „To ujęcie, jak przechodzą przez pokój z taką radością na twarzach i poczuciem spełnienia” – wspomina, dodając, że czuł się tak, jakby „nagle dokonali przełomu w świecie, o którym nawet nie marzyli, że mogą wejść”.

W domu Olas zainstalowano kraty, aby zachęcić członków rodziny do chodzenia w pozycji wyprostowanej60 minut Australii

Powiedział, że widok ich entuzjazmu do chodzenia w wyprostowanej pozycji z pomocą fizjoterapeutów dał mu „odnowiony szacunek dla ludzkiego ducha”.

Powiedział, że pomogło mu to zobaczyć, „jak ludzie znajdujący się w najbardziej niekorzystnej sytuacji mogą zatriumfować nad przeciwnościami losu, bez względu na to, co muszą zrobić, aby zachować dumę i poczucie własnej wartości”.

Subskrypcja Aby uzyskać nasz bezpłatny cotygodniowy biuletyn Indy100

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania za na górze strony, aby pomóc przenieść ten artykuł w górę rankingów indy100.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *