Naukowcy wychwytują smutny krzyk czarnej dziury

Posłuchaj tego tutaj!

śpiewanie

Czy to samochód, który przyspiesza? Płacząca grupa grzeszników w czyśćcu?

Łatwo jest zobaczyć, jak każdy może się pomylić Nieco przerażające dźwięki czarnej dziury który został właśnie nagrany przez NASA i opublikowany w środę na oficjalnym kanale YouTube. Czarna dziura znajduje się w centrum gromady galaktyk Perseusz, której dźwięki NASA bada od 2003 roku.

Poniższy klip wykorzystuje „sonifikację”, aby przełożyć na ton fale ciśnienia wysyłane przez czarną dziurę. NASA powiedziała, że ​​powszechne błędne przekonanie, że przestrzeń nie zawiera żadnego dźwięku, jest prawdziwe tylko w miejscach, w których przestrzeń jest próżnią i nie zapewnia medium, przez które przepływają fale dźwiękowe. Z drugiej strony, gromada galaktyk zawiera gaz, który otacza w środku setki, a nawet tysiące galaktyk, nadając dźwiękowi medium.

Czuję się normalnie

Ludzie z pewnością uwielbiają przerażające dźwięki natury – spójrz na popularność piosenka wieloryba Nawet maszyny, które… Pomóż grzybom „mówić”. Ale trudno jest wydobyć „głosy” z kosmosu i Obserwatorium Rentgenowskie Chandra podało kilka fajnych faktów O trudach stworzenia 34-sekundowego klipu w numerze o projekcie.

Zespół zaobserwował istnienie czarnej dziury w latach 1999-2009, a następnie ponownie wybrał dźwięk fal dźwiękowych, aby ludzie mogli je usłyszeć. Dźwięki zostały zmierzone przy 57 i 58 oktawach powyżej rzeczywistego stroju, czyli około 7 długości fortepianu, a zespół spędził ponad 416 godzin całkowitego czasu obserwacji, aby wykonać zadanie.

Czapki z głów dla tego oddanego zespołu, ponieważ posunęli się tak daleko, że przerazili się przerażającą kosmiczną paplaniną.

Więcej wiadomości spoza świata: #2 Elona Muska mówi, że ludzkość znajdzie się na Marsie w ciągu dekady

READ  Łazik zbiera skały na aktywnym wulkanie, aby symulować misję księżycową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *