NFL zmieni zasady dotyczące nadgodzin po sezonie po przegranej rachunkach

PALM BEACH, FL – 32 drużyny NFL uchwaliły we wtorek zmianę zasad, aby zapewnić, że obie drużyny przynajmniej raz będą w posiadaniu piłki w dogrywce po meczach pozasezonowych. Ta akcja pojawia się kilka miesięcy później Kansas City wygrało play-off rundy Divisional przeciwko Buffalo Billsktóry nie miał szansy strzelić gola w dogrywce.

Zmiana w ligowych zasadach dotyczących dogrywek była pierwszą od 2010 roku, kiedy kluby głosowały za zezwoleniem na zwycięstwo drużynom, które strzeliły gole, tracąc dogrywkę w meczu otwarcia. (Wcześniej drużyna, która w jakikolwiek sposób strzeliła pierwszą bramkę, wygrała w dogrywce.) Zasada, która z natury dawała przewagę drużynie, która zdobyła dodatkową monetę, została rozszerzona na sezon zasadniczy w 2012 roku.

Od 2010 roku odbyło się dodatkowe 12 gier po sezonie, a drużyna, która wygrała rzuty z autu przed dogrywką, wygrała 10 z tych 12. Siedem z tych 10 wygranych miało miejsce, gdy pierwszy samochód wylądował.

Mecz pomiędzy Kansas City i Buffalo w styczniu był chyba najbardziej dramatyczny ze wszystkich. Mocne ataki obu drużyn spowodowały w sumie cztery przyłożenia w ostatnich dwóch minutach regulaminu, a Kansas City wygrało 42-36, zdobywając przyłożenie po pierwszym posiadaniu piłki w dogrywce.

W następstwie komentatorzy, kibice i dyrektorzy futbolowi ubolewali, że widzowie nie widzą, jak Bills i rozgrywający Josh Allen próbują zdobyć bramkę również w dogrywce, co zachęciło ligę do przyjęcia nowej zasady.

Trener Billsa, Sean McDermott, powiedział, że zmianę zasad określił jako „słodko-gorzki”. „To właściwa rzecz do gry”.

Obie drużyny zapewnią teraz przynajmniej jedno posiadanie piłki, niezależnie od godziny. Jeśli obie drużyny zdobędą przyłożenia w pierwszych rundach, wygrywa drużyna, która zdobędzie następną bramkę.

Oryginalna propozycja zmiany reguły, złożona przez sztab Indianapolis Colts i Philadelphia Eagles, obejmowałaby zarówno sezon zasadniczy 2022, jak i okres pozasezonowy. McDermott powiedział, że istnieje silne poparcie dla wprowadzenia tej zmiany tuż po sezonie, wyjaśniając: „W tym miejscu zamierzamy zacząć”.

READ  Ranking 2022 Memorial Championship: aktualizacje na żywo, pełne relacje i wyniki golfa w sobotniej trzeciej rundzie

Jednak zmiana zasad rozszerzy gry. Niektórzy trenerzy, w tym John Harbo z Baltimore Ravens, wymienili to jako kwestię bezpieczeństwa graczy i powód, by ograniczyć to do sezonu poza sezonem, kiedy sezony drużynowe są na wagę złota.

Kansas City zaproponowało zmiany w dogrywkach po sezonie 2018, które dałyby obu drużynom posiadanie, po przegranej meczu o mistrzostwo AFC z New England Patriots, którzy strzelili gola w pierwszym przyłożeniu.

McDermott powiedział, że playoff Billsa przeciwko Kansas City był wielokrotnie cytowany na spotkaniu, gdy zespoły dyskutowały o zmianie zasad.

„To prawdopodobnie najlepsze 20-30 minut futbolu, jakie kiedykolwiek widziałem” – powiedział Rich McKay, szef Atlanta Falcons i przewodniczący Komitetu Zawodów NFL. „I myślę, że ostatecznie skończyło się na tym, że pojawił się pomysł, Hej, czy to działa dla wszystkich?”