Nicholas Jordan Podejrzany o podwójną strzelaninę na Uniwersytecie Kolorado – Ośrodek zatrzymań w Colorado Springs

Aresztowano 25-letniego studenta, który prawdopodobnie jest odpowiedzialny za zastrzelenie dwóch osób w pokoju w akademiku na kampusie Uniwersytetu Kolorado w Colorado Springs. Policja w Colorado Springs ogłosiła aresztowanie Nicholasa Jordana w poniedziałek rano w Colorado Springs.

CBS


Władze podały, że podejrzany i ofiary znali się. Departament policji w Colorado Springs stwierdził, że „nie był to przypadkowy atak na innych uczniów w szkole lub na uniwersytecie”.

24-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta został znaleziony martwy z ranami postrzałowymi wczesnym rankiem w piątek w Crestone House w rejonie Alpine Village. Byli Znaleziony w weekend Samuel Knapp, student UCCS z Parker i Celie Rain Montgomery z Pueblo.

Jordan pochodzi z Detroit i studiuje na UCCS, powiedział rzecznik szkoły, Chris Valentine. Policja podała, że ​​ma nakazy aresztowania go w piątek wieczorem pod dwoma zarzutami morderstwa pierwszego stopnia. Został zauważony przez funkcjonariuszy policji w pobliżu bloku 4900 Cliff Point Circle East w poniedziałek rano, aresztowany podczas kontroli drogowej i osadzony w więzieniu hrabstwa El Paso. Zdjęcie z jego aresztowania nie zostało jeszcze opublikowane.

CSPD stwierdziło, że dochodzenie jest aktywne. Proszą każdego, kto posiada informacje na temat przestępstwa, które mogłyby pomóc detektywom, a nie rozmawiał jeszcze z policją, o kontakt pod numerem (719) 444-7000. Osoby pragnące zachować anonimowość mogą zadzwonić na infolinię Crime Stoppers pod numer (719) 634-STOP (7867) lub 1-800-222-8477.

Uniwersytet planuje w poniedziałkowe popołudnie tzw. Marsz na rzecz Leku. Rozpoczęcie się o godzinie 14:00 w Roaring Fork Dining Hall i każdy, kto chce w tym uczestniczyć, z okolic Colorado Springs, jest proszony o przybycie i upamiętnienie ofiar. Prezydent UCCS Jennifer Chobanette, przewodniczący samorządu studenckiego Axel Brown i szef policji UCCS Dwayne McCarver będą obecni, aby wygłosić uwagi.

Kampus UCCS znajduje się przy Austin Bluffs Parkway w północno-wschodnim Colorado Springs. Jest to jeden z czterech uniwersytetów w systemie University of Colorado. Inne znajdują się w Boulder, Denver i Aurora (kampus medyczny Uniwersytetu Kolorado Anschutz).

READ  Wojna na Ukrainie: Kijów twierdzi, że zestrzelił rosyjskie pociski hipersoniczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *