„Nie przyszedłem tu dzisiaj, aby rozpocząć wojnę, aby ją zatrzymać”.

Sekretarz Stanu USA Anthony Blinken i ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield w ONZ w Nowym Jorku 17 lutego. (Timothy A. Clary / AFP / Getty Images)

Sekretarz stanu USA Anthony Blingen powiedział, że będzie rozmawiał na forum ONZ o Rosji i Ukrainie.

„Nie jestem tu dzisiaj, aby rozpocząć wojnę, to tylko po to, aby temu zapobiec. Informacje, które tu przedstawiłem, są ważne od miesięcy, a Rosja wielokrotnie kpiła z naszych ostrzeżeń. Nie tylko my na to patrzymy. Sojusznicy i sojusznicy widzą to samo – powiedział Blingen.

Wezwał Rosję do wykorzystania dyplomacji jako rozwiązania kryzysu.

„Rosja nie tylko nas słucha. Międzynarodowy chór staje się coraz głośniejszy” – powiedział amerykański urzędnik. „Jeśli Rosja nie wkroczy na Ukrainę, odetchniemy z ulgą, że Rosja zmieniła kurs i udowodniła, że ​​nasze przewidywania się nie sprawdzają. To będzie znacznie lepsza decyzja niż obecna i chętnie przyjmiemy każdą krytykę od kogokolwiek. Prowadź nas”.

Blingen powiedział, że wysłał list do rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa z propozycją spotkania w Europie w przyszłym tygodniu. Proponuje także spotkania Rady NATO-Rosja oraz Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

„Spotkania te utorują drogę do szczytu kluczowych przywódców, aby dojść do zrozumienia naszych wzajemnych obaw o bezpieczeństwo. Jako czołowi dyplomaci dla naszych krajów mamy obowiązek dołożyć wszelkich starań, aby odnieść sukces w dyplomacji. Kamień dyplomatyczny nie został zwrócony ,” powiedział.

Powiedział, że Rosja zareaguje, odrzucając Stany Zjednoczone jako „podżeganie do manii”.

„Rząd rosyjski może dziś zadeklarować, bez żadnych zastrzeżeń, podejrzeń czy dywersji, że Rosja nie dokona inwazji na Ukrainę. Pamiętaj o zobowiązaniu lub odmów tego”.

READ  Urzędnik mówi, że starcia między siłami ukraińskimi i rosyjskimi otaczają południowe miasto Mikołajów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *