Niezależne wytwórnie sprzeciwiają się rozszerzonym prawom Apple Music do dźwięku przestrzennego

tak jak Po raz pierwszy poinformował o tym „Financial Times”., niezależne wytwórnie Beggars Group, Secretly Group i Pculpist Records sprzeciwiają się preferencyjnym opłatom Apple za dźwięk przestrzenny. Mówią, że niezależni artyści, którzy nie mogą nagrywać z dźwiękiem przestrzennym, zarobią mniej ze względu na sposób, w jaki płaci im strumieniowe przesyłanie muzyki.

Apple twierdzi, że artyści korzystający z Apple Music mogą otrzymać do 10 procent nagród za tworzenie muzyki z dźwiękiem przestrzennym. Firma będzie płacić artystom proporcjonalne udziały w puli środków pochodzących z subskrypcji, obliczone przy użyciu współczynnika 1,1 zamiast tylko 1 w przypadku nieprzestrzennych ścieżek audio, a kwota ta zostanie podzielona na mniejszą część pieniędzy.

Nienazwani dyrektorzy muzyczni powiedzieli „Financial Times”. Produkcja utworów z dźwiękiem przestrzennym dodaje do produkcji 1000 dolarów za utwór lub około 10 000 dolarów za cały album, a aktualizacja starszej muzyki może być droższa. Szefowie firmy twierdzą, że ze względu na związane z tym koszty program przynosi korzyści większym graczom, takim jak Universal Music Group, która dysponuje zasobami, aby inwestować w dźwięk przestrzenny i może ponieść straty finansowe, jeśli artysta nie zarejestruje się w jej programie zajmującym się dźwiękiem przestrzennym.

Apple dużo inwestuje w dźwięk przestrzenny, a wszystkie jego urządzenia obsługują ten format, który jest również dostępny w innych witrynach do strumieniowego przesyłania muzyki, takich jak Amazon i Tidal. Ale Spotify nie oferuje dźwięku przestrzennego.

Kolekcja Beggars obejmuje wytwórnie reprezentujące niezależnych artystów, takich jak Adele i wielokrotnie nagradzany Grammy Vampire Weekend, podczas gdy Secretly Artists obejmuje Bon Iver, Muna i Phoebe Bridgers, a Ptial Records współpracuje z PJ Harvey. (Tak, piszę tę historię i słucham playlisty zawierającej wielu z tych artystów. Nie, oni nie bawią się dźwiękiem przestrzennym.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *