Nowe badania sugerują, że oczy niektórych graczy widzą więcej klatek na sekundę

W tle zdjęcie dwójki dzieci wiwatujących, gdy płatki Fall Guys spadają na siebie.

zdjęcie: Mediatone / Roman Samborski / Kotaku (Walka o akcje)

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób profesjonalni gracze stają się profesjonalistami? Jasne, to godziny szlifowania, ćwiczenia i doskonalenia systemów gry oraz stosowania ich w sytuacjach związanych z rywalizacją. I tak, to godziny nauki i studiowania, powrotu do korzeni gry i obserwowania graczy, którzy byli przed nimi. Ale może to też być po prostu lepsze gałki oczne. Według nowych badań przeprowadzonych w Dublinie profesjonalni gracze widzą więcej obrazów niż inni.

Jak zauważono Stróżz Trinity College w Dublinie, Irlandia, opublikowali niedawno badania w recenzowanym czasopiśmie Plos One. W badaniu zbadano ludzką cechę zwaną rozdzielczością czasową, która mierzy naszą zdolność do rozróżniania różnych sygnałów wizualnych i wpływa na to, jak szybko reagujemy na zmiany w naszym otoczeniu. Jak wykazało badanie, niektórzy ludzie, którym pokazano światło migające około 35 razy na sekundę, widzieli je jako stale włączone – innymi słowy, nie byli w stanie dostrzec błysków – podczas gdy inni byli w stanie zobaczyć migające światło nawet wtedy, gdy światło migało. Częstotliwość błysków była większa niż 60 razy na sekundę. Badania te sugerują, że w taki sam sposób, w jaki gry wideo mogą działać z szybkością 30 klatek na sekundę (ips) lub 60 klatek na sekundę, oczy niektórych osób mogą widzieć wskazówki wizualne z szybkością 30 klatek na sekundę (ips) lub 60 klatek na sekundę. Dotyczy to w szczególności sportowców i zawodników, twierdzi Trinity College Dublin. Kandydatka Clinton Harlem stwierdziła, że ​​osoby o ponadprzeciętnej rozdzielczości czasowej „uzyskują dostęp do nieco większej ilości informacji wizualnych w określonym przedziale czasowym” niż inne osoby.

„Wierzymy, że indywidualne różnice w szybkości percepcji mogą stać się oczywiste w sytuacjach, w których występuje duża prędkość, gdy konieczne może być zlokalizowanie lub śledzenie szybko poruszających się obiektów, jak w przypadku sportów z piłką, lub w sytuacjach, gdy sceny wizualne szybko się zmieniają, jak w grach rywalizacyjnych. mogą mieć przewagę nad innymi, zanim zdążą chwycić rakietę i uderzyć piłeczkę tenisową lub chwycić kontroler i wskoczyć do internetowego świata fantasy” – powiedział Harlem.

Harlem i współpracownicy przeprowadzili testy dokładności czasowej wzroku na 80 mężczyznach i kobietach w wieku od 18 do 35 lat i odkryli jedynie niewielką różnicę w wynikach między płciami. Istnieją jednak dowody na to, że rozdzielczość czasowa maleje wraz z wiekiem. Może to jest część powodu Gracze e-sportu I Profesjonalni atleci Czasami przechodzą na emeryturę bardzo młodo. Może to być również powód, dla którego twój młodszy krewny niszczy cię w grach takich jak Fortnite Lub Upadek mężczyzn. Zasadniczo mają w mózgu procesor, który pozwala na większą liczbę klatek na sekundę, co wydaje mi się oszustwem.

READ  Niesamowity spinner projektanta iPhone'a to bardziej Apple niż Apple

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *