Nowy przyjaciel Perseverance na Marsie to ulubiona skała

Według Perseverance, na początku lutego, gdy krążył wokół Czerwonej Planety, kamień trafił do lewego przedniego koła łazika. Zostaw aparat, aby uniknąć niebezpieczeństw.

W ciągu czterech miesięcy głazy przecięły ponad 8,5 kilometra przez nierówny teren. Dołączyła do misji podczas ekspedycji mającej na celu zbadanie krateru Jezero, miejsca starożytnej delty jeziora i rzeki, gdzie naukowcy NASA badali skały z formacji, którą zespół nazywa „Maaz”.

Eskortował wytrwałą skałę na północ do miejsca lądowania Octavii E. Butler, zanim skręcił na zachód w pozostałość delty, którą naukowcy nazywają „Kodiakiem”, a następnie na zachód od delty Jezero.

Obecnie łazik marsjański koncentruje się na wierceniu rdzeni i badaniu skał osadowych w regionie delty. Te skały powstały miliardy lat temu, kiedy w okolicy była woda, Według NASA.

Tocząca się w kole łazika skała wytrwałości zwierzaka nie szkodzi operacjom, a okaże się, jak długo nowy przyjaciel-robot odkrywca przetrwa.

Gdyby zwierzęca skała spadła i wezwała łazik, byłaby daleko od domu, otoczona dziwnymi i nieznanymi skałami.

Duch i ciekawość Pet Rocks

Perseverance nie jest pierwszym statkiem kosmicznym na Marsa, który zaadoptował ulubioną skałę.

Łazik Spirit, który był aktywny w latach 2004-2010, na wczesnym etapie lotu ustabilizował głaz wielkości ziemniaka w prawym tylnym kole. Kamień zatrzymał koło, więc naukowcy NASA musieli je usunąć.

Łazik Curiosity nie był obcy wędrowaniu po skałach i miał wiele kamieni w prawym przednim kole przez wiele tygodni. Łazik zaczął przemierzać Czerwoną Planetę w połowie 2012 roku i wciąż pracuje.
READ  Łazik marsjański NASA podąża ścieżką czegoś, co wygląda na starożytną rzekę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *