Oilers pokonują Canucks w siódmym meczu i awansują do zachodniego finału

Zach Hyman strzelił swojego 11. gola w fazie play-off o Puchar Stanleya, pomagając Leonowi Draisaitlowi przedłużyć jego pierwszą passę punktową po sezonie do 12 meczów dla Edmonton, rozstawionego z numerem 2 drużyny Pacific Division. Stuart Skinner obronił 15 razy, a Yvan Bouchard zaliczył dwie asysty.

„Pokonanie wspaniałej drużyny z Vancouver jest ekscytujące” – powiedział kapitan Oilers Connor McDavid. „To naprawdę świetny zespół. Nie tak dawno temu, dwa miesiące temu, siedzieliśmy tutaj, udzielając wywiadu i rozmawiając o porażce 8:1 (w pierwszym meczu sezonu). Mieli nasz numer i w ten sposób Czuję.” Dobrze jest dostać się na szczyt, to była solidna seria, pełna emocji, dwie rzesze fanów są szalone i fajnie jest dostać się na szczyt.

W finale Konferencji Zachodniej Oilers zmierzą się z Dallas Stars, którzy wyeliminowali Colorado Avalanche w sześciu meczach. Pierwszy mecz z tej serii do najlepszych z 7 odbędzie się w czwartek w Dallas.

„To także świetny zespół” – powiedział McDavid. „To finały konferencji i będziesz musiał zagrać ze świetną drużyną, a oni z pewnością tak są. To mocny zespół, tak głęboki, jak w NHL. Cztery linie i sześć [defensemen]Mają świetnego bramkarza. „To będzie świetny test, ale nie możemy się go doczekać”.

Connor Garland i Filip Hronek zdobyli gole w trzeciej kwarcie, a Arturs Silovs obronił 26 razy dla Vancouver, które było numerem 1 w drużynie z Pacyfiku. Napastnik Brock Boeser, który prowadził Canucks z siedmioma bramkami po sezonie, nie zagrał z powodu nieujawnionej kontuzji.

„Ten zespół przywrócił szacunek do tego miasta i tej koszulki, nie oszukujmy się” – powiedział trener Canucks Rick Touchette. „W tym zespole nie ma miejsca na odejście. Jestem naprawdę dumny z chłopaków”.

Edmonton pokonał Vancouver 13:2 w pierwszej kwarcie, ale nie był w stanie rozwiązać problemu Celloffa. Dokonał pełnej ucieczki, blokując próbę odbicia Bretta Kulaka o 1:26, zatrzymał Hymana podczas częściowej ucieczki o 4:54 i odmówił Connorowi Brownowi krótkiej ucieczki na 41 sekund przed końcem kwarty.

READ  Tydzień 5 Rankingi Fantasy Football: Sleepers, Starts and Sis - Devin Singletary, Terry McLaurin i więcej

„Artie odegrał swoją rolę [butt] „Co za dogrywka dla tego dzieciaka i jego rozwoju, więc jest w tym wiele pozytywów” – powiedział Touchette.

Canucks nie oddali ani jednego strzału na bramkę podczas czterominutowej gry w przewadze pod koniec pierwszej tercji, która trwała 14 sekund i trwała do drugiej tercji. Nieco ponad minutę później Oilers przełamali lody.