OK Google, przynieś mi Coca-Colę: gigantyczne prezentacje AI robotów pobierających napoje gazowane

MOUNTAIN VIEW, CA, 16 sierpnia (Reuters) – Alphabet Inc’s (GOOGL.O) Google łączy oczy i ramiona fizycznych botów oraz wiedzę i umiejętności konwersacyjne wirtualnych botów czatowych, aby pomóc swoim pracownikom w łatwym pobieraniu napojów bezalkoholowych i chipsów z pomieszczeń socjalnych.

Pokazani reporterom w zeszłym tygodniu mechanicy kelnerzy ucieleśniają przełom w sztucznej inteligencji, który toruje drogę łatwym do kontrolowania robotom wielofunkcyjnym, takim jak te, które wykonują indywidualne, zorganizowane zadania, takie jak odkurzanie lub stojąca straż.

Boty Google nie są gotowe do sprzedaży. Wykonują kilkadziesiąt prostych czynności, a firma musi jeszcze uwzględnić je w znanej konsumentom funkcji dzwonienia „OK, Google”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Chociaż Google twierdzi, że stara się rozwijać w sposób odpowiedzialny, adopcja może ostatecznie zostać zatrzymana z powodu obaw, takich jak przekształcenie botów w maszyny monitorujące lub wyposażenie w technologię czatu, która może dawać obraźliwe odpowiedzi, na przykład Meta Platforms Inc. (META.O) Inni ucierpieli w ostatnich latach.

Korporacja Microsoft (MSFT.O) i Amazon.com Inc (AMZN.O) Prowadzą porównywalne badania nad robotyką.

„Minie trochę czasu, zanim naprawdę zrozumiemy bezpośredni wpływ komercyjny” – powiedział Vincent Vanhoek, starszy dyrektor ds. badań robotyki w Google.

Poproszony o pomoc w posprzątaniu wycieku, bot Google zdaje sobie sprawę, że chwycenie gąbki to praktyczna reakcja, która ma więcej sensu niż przeprosiny za zrobienie bałaganu.

Roboty w naturalny sposób interpretują wypowiadane polecenia, porównują możliwe działania ze swoimi możliwościami i planują mniejsze kroki, aby wykonać rozkaz.

Seria jest możliwa dzięki zaszczepieniu botów w technologii językowej, która przyswaja świat z Wikipedii, mediów społecznościowych i innych stron internetowych. Google powiedział, że podobna sztuczna inteligencja stanowi podstawę chatbotów lub wirtualnych asystentów, ale wcześniej nie była stosowana w botach w dużej mierze.

READ  Diablo 4 Sezon 1 uwalnia nową zawartość i akcję bitewną – Tech

Ujawniła wysiłek w kwietniowym artykule badawczym. Włączenie bardziej złożonego języka do sztucznej inteligencji od tego czasu zwiększyło skuteczność poleceń botów do 74% z 61%, według wtorkowego bloga firmy.

Spółka zależna Alphabet Everyday Robots projektuje roboty, które na razie będą ograniczały się do podjadania pracowników.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raporty Parrish Dave’a. Montaż przez Kennetha Lee i Richarda Chang

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *