Ons Jabeur przeszedł do historii Grand Slam, kiedy dotarła do półfinału Wimbledonu

Trzecia drużyna świata zebrała się z napiętej grupy, pokonując napięty start, by pokonać Marie Pozkovą 3-6, 6-1, 6-1 na korcie centralnym.

Ale po dotarciu do ćwierćfinału powiedziała, że ​​nadszedł czas na nią osobiście.

„Od dłuższego czasu miałem nadzieję, że uda mi się dotrzeć do tego etapu. Kilka razy walczyłem w ćwierćfinale” Jaber Powiedzieć media po tym.

Rozmawiałem trochę z (byłym numerem 22 na świecie) Hishamem Arazim i powiedział mi: „Arabowie zawsze przegrywają w ćwierćfinale i jesteśmy tym zmęczeni. Proszę, złam to. Pomyślałem: „Spróbuję, mój przyjacielu”… po prostu pisaliśmy, a on był naprawdę szczęśliwy. Powiedział: „Wreszcie dziękuję, że dotarłeś do półfinału”. Teraz naprawdę możesz iść i zdobyć tytuł. „

Dla Jaber, która dotarła do ćwierćfinału Wimbledonu w zeszłym roku i podczas Australian Open w 2020 roku, chodziło o to, by stanąć na historycznym korcie.

Po niechlujnym pierwszym secie, w którym obrona i szybkość Bozkovej pomogły Jabeurowi niespodziewanie faulować, Tunezyjka w końcu znalazła się na nogach.

27-latek strzelił więcej zwycięzców niż fauli w ostatnich dwóch setach, wygrywając osiem meczów z rzędu 2-1 w drugim secie.

Zdobyła osiem z ostatnich dziewięciu punktów w ostatnim secie, odnosząc ważne i przełomowe zwycięstwo.

Jaber po raz pierwszy zmierzy się z kolegą z drużyny w półfinałach Tatiana Maria o miejsce w finale.

Maria przeżywa niezwykłą drogę do półfinału, zaledwie 15 miesięcy po urodzeniu drugiej córki.

Niemiec i Jaber są dobrymi przyjaciółmi z dala od tenisa, a Jaber przyznaje, że światowy numer 103 jest jego „kumplem z grilla”.

Jaber powiedział: „Wspaniale jest widzieć ją z dziećmi w trasie. Fakt, że naprawdę wróciła i zrobiła wszystko, naprawdę zasługuje na to, by tu być”. „To był naprawdę trudny remis, w którym pokonała (Jelenę) Ostapenko i pokonała (Marię) Sakkari. Naprawdę grała bardzo dobrze. Wiem, że potrafi grać naprawdę dobrze na trawie.

READ  Utah Jazz otrzymuje pozwolenie na przeprowadzanie wywiadów ze współpracownikami z Knicks, Bucks i Celtics na temat badań nad coachingiem

„Oczywiście trudno się z tym bawić, a ja żartowałem z Charlotte (pierwszą córką Marii), powiedziałem jej:„ Czy wesprzesz mnie czy swoją mamę? „Próbuję przestawić wszystkie dzieci na swoją stronę… Jestem naprawdę szczęśliwy z jej powodu, ponieważ dostaje to, na co zasłużyła. Wiem, że bardzo się zmagała. Nie jest łatwo wrócić po urodzeniu dwójki dzieci. świetny mecz między nami, na pewno dużo szacunku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *