Organizatorzy Apple Retail Consortium chcą pobierać co najmniej 30 USD za godzinę

Klienci przechodzą obok logo Apple w sklepie Apple Store na stacji Grand Central w Nowym Jorku.

Lucas Jackson | Reuters

Pracownicy, którzy mają nadzieję na zorganizowanie związku w Jabłko Według strony internetowej grupy Fruit Stand Workers United, zaktualizowanej w poniedziałek, Grand Central Terminal chce pobierać co najmniej 30 USD za godzinę.

Pracownicy znanego sklepu Apple Store w Nowym Jorku na początku tego roku zaczęli podejmować kroki, aby wstąpić do związków zawodowych, publikując w weekend swoją pierwszą publiczną stronę internetową reklamującą ich wysiłki.

Żądanie podwyżki pokazuje, że płatni pracownicy Apple uważają, że są bardziej wartościowi na napiętym rynku pracy.

„W przypadku wynagrodzeń szukamy minimum 30 USD dla wszystkich pracowników, w oparciu o matrycę opartą na roli, stażu pracy i wydajności” – powiedzieli regulatorzy. Powiedział na swojej stronie internetowej. „W przypadku świadczeń poszukujemy bardziej agresywnych zmian, takich jak wyższy zwrot czesnego, szybsze naliczanie i dłuższy czas urlopu oraz lepsze opcje emerytalne, w tym wyższe stawki dopasowania dla 401(k) i zapisy do planów emerytalnych. czekamy na przeprowadzenie badań. W protokołach bezpieczeństwa z interakcjami z klientami, badania nad śladowym kurzem, wpływem materiałów budowlanych na zdrowie i zanieczyszczeniem hałasem w Grand Central.

Pracownicy Apple mogą zarobić od 17 do ponad 30 dolarów na godzinę, w zależności od rynku i doświadczenia, The Washington Post Wspomniałem w sobotę. W poniedziałek Verizon, konkurent detaliczny na rynku telefonów, Powiedziała, że ​​podniesie płacę minimalną do 20 dolarów za godzinę.

„Z przyjemnością oferujemy bardzo wysokie wynagrodzenie i świadczenia pracownikom zatrudnionym w pełnym i niepełnym wymiarze godzin, w tym opiekę zdrowotną, zwrot czesnego, nowy urlop ojcowski, płatny urlop rodzinny, coroczne dotacje na akcje i wiele innych korzyści” – powiedział rzecznik Apple w oświadczenie. .

Kierowany przez pracowników komitet organizacyjny zbierze karty autoryzacyjne, które określą poziom wsparcia związkowego w sklepie. Związek potrzebuje 30% z około 270 kwalifikujących się pracowników w siedzibie Grand Central do złożenia wniosku do NLRB, co jest niezbędnym krokiem przed złożeniem petycji związkowej.

READ  Indonezja zakazuje eksportu oleju palmowego w celu ograniczenia cen krajowych

Jeśli organizatorzy zdobędą 30% uprawnionych pracowników do podpisania kart, ponad 50% pracowników będzie musiało głosować za formalną ratyfikacją związku.

To najnowszy znak, że aktywność w miejscu pracy rośnie w całym kraju w warunkach inflacji, ponieważ pandemia Covid-19 zmusiła pracowników pierwszej linii do ponownego przeanalizowania zagrożeń i korzyści płynących z ich pracy.

Pracownicy Amazona głosują za utworzeniem związku w magazynie Staten Island wcześniej w tym miesiącu. Lokalizacje Starbucks W całym kraju głosowali również za utworzeniem związków zawodowych. Pracownicy sklepu Apple Grand Central szukają przedstawicielstwa w Workers United, spółce zależnej Międzynarodowej Federacji Personelu Usługowego, która nadzorowała niektóre z udanych kampanii związkowych Starbucksa.

„Pracownicy najemni w całym kraju zdali sobie sprawę, że bez organizowania wspólnego głosu pracodawcy będą nadal ignorować ich obawy w miejscu pracy” – napisała w oświadczeniu Zjednoczona Organizacja Pracowników.

Apple ma 154 000 pracowników na całym świecie i 270 sklepów w USA. Apple ogłosiło sprzedaż na całym świecie w wysokości ponad 365 miliardów dolarów w roku podatkowym 2021.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *