Oryginalny czas pracy Johna Wicka 4 wynosił trzy godziny i 45 minut – składanka

W 169 minutach „John Wick: Rozdział 4” to wielki przebój. Dwugodzinna, 50-minutowa ekstrawagancja akcji jest napędzana nieprzerwanymi scenami, które są tak szalone i energiczne, że ledwo zdasz sobie sprawę, że siedzisz w kinie od prawie trzech godzin. Tak wysokiego tempa nie było w kontynuacji pierwszego filmu, którą prowadzili reżyser Chad Stahelski i montażysta Nathan Orloff. Powiedz IndieWire Zarejestrowano go na trzy godziny i 45 minut.

„Szczerze mówiąc, planowano zero” — powiedział Stahelski o czasie trwania filmu. „Nasze pierwsze cięcie trwało trzy godziny i 45 minut i to wszystko Poezja Trzy godziny i 45 minut. Pomyśleliśmy: „Och, mamy przerąbane”.

Jednym z powodów, dla których „John Wick: Rozdział 4” miał i nadal ma tak fenomenalny czas działania, jest to, że znacznie rozszerza świat głównego bohatera i wprowadza garstkę nowych postaci drugoplanowych, z których każda ma swój moment, by zabłysnąć, od Riny Akira Sawayamy dla pana Schmirera, tajemniczy Anderson i Cain, ślepy zabójca Donniego Yena. Przedstawianie i odkrywanie tych postaci przy jednoczesnym zachowaniu wierności narracji Johna Wicka zawyżyło środowisko wykonawcze.

„Chciałem się o tym przekonać [John] Nadal był centrum wszechświata” – powiedział Orłow – „wszystko zawsze do niego wracało, mimo że się od niego oddalaliśmy”.

„Po prostu ściśnij, ściśnij, ściśnij”, dodał redaktor o skróceniu trzech godzin i 45 minut do 169 minut. „Przeszedłem przez fragment, w którym za każdym razem, gdy ktoś powtarzał pomysł, który już wyraził, ucinałem go. Żadnych powtarzających się pomysłów. To bardzo liniowa historia, więc nie mogliśmy wiele przebudowywać ani przestawiać. kwestia przesiewania przez to, czego nie potrzebujemy”.

Stahelski powiedział, że za każdym razem, gdy film tracił nawet 30 sekund materiału, zmuszał zespół postprodukcyjny do ponownego obejrzenia filmu, aby zapewnić kontynuację przepływu.

READ  Wyjaśnij kontrowersje wokół „Królowej Kleopatry” w serwisie Netflix

„Może moja redakcja mnie znienawidzi, bo nawet jeśli zrobimy coś 30 sekund przerwy, sprawię, że wszyscy ponownie obejrzą film” – powiedział Stahelski. „Tylko w ten sposób wiesz, że masz właściwe tempo. Cały czas czujesz to uderzenie w filmach, ponieważ robią to w częściach i nie widzą całości. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to traktować to jako zbiór części”.

Oczywiście plan montażowy się powiódł, bo „John Wick: Chapter 4” zebrał najlepsze recenzje krytyków filmowych. tak jak różnorodny Krytyk filmowy Owen Gleiberman napisał w swojej recenzji: „Został pomyślany jako celowo wypchany prezent dla fanów„ Johna Wicka ”i na tym poziomie się udaje”.

„John Wick: Rozdział 4” otwiera się w kinach w całym kraju 24 marca z Lionsgate.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *