Ostateczne duże sondaże przewidują całkowite unicestwienie partii torysów – Politico

Osuwające się na łopatki zwycięstwo Partii Pracy byłoby przemianą dla brytyjskiej polityki, prowadząc do odejścia konserwatystów po 14 latach u władzy i pięciu premierach, podczas którego brexit i ciągłe spory dotyczące imigracji podzieliły kraj.

Ankieta według Więcej wspólnego ukazało się w środę Sondaż przewidywał większość 210 mandatów dla Partii Pracy, przy czym partia zyskała 430 mandatów, co oznacza wzrost o 228 mandatów w porównaniu z ostatnimi wyborami, podczas gdy Partia Konserwatywna spadła o 239 mandatów do 126. Liberalni Demokraci powrócili jako partia trzecia, zdobywając 52 mandatów, co oznacza wzrost o 41 mandatów, podczas gdy Partia Narodowa zachowała Szkot zdobył 16 mandatów, tracąc 32 mandaty. Brytyjska Partia Reform zdobyła dwa mandaty.

A W środę opublikowany został także sondaż Focaldata Zaproponował wyższą większość dla Partii Pracy, wynoszącą 238 mandatów, dając partii 444 mandaty na 108 konserwatystów. Liberalni Demokraci powrócą także jako trzecia partia z 57 mandatami, podczas gdy Szkocka Partia Narodowa posiada tylko 15 z 57 mandatów w Szkocji. Oczekuje się, że Islah ponownie zdobędzie dwa mandaty.

YouGov, firma zajmująca się badaniem opinii publicznej o ugruntowanej pozycji, Prawidłowo przewidział zawieszony parlament W wyborach powszechnych w 2017 r. w sondażu MRP, gdy inne sondaże wskazywały na silną większość konserwatystów.

W badaniach MRP (regresja wielopoziomowa i poststratyfikacja) wykorzystuje się znacznie większą próbkę i uwzględnia się zamiary głosowania każdej osoby oraz cechy demograficzne, w tym jej wiek, dochody, zawód i poziom wykształcenia, a także dotychczasowe zachowania wyborcze.

Następnie badacze mapują te czynniki na resztę kraju, sprawdzając liczbę wyborców pasujących do tej cechy w każdym okręgu wyborczym, korzystając z danych ze źródeł, w tym z najnowszego spisu ludności, co pozwala na prognozowanie dla każdego mandatu.

Aby rządzić ogólną większością, w Izbie Gmin potrzeba 326 z 650 mandatów. Ostatnim premierem, który wygrał wybory z Partii Pracy, był Tony Blair, który w 1997 r. wygrał wybory parlamentarne większością 179 mandatów, a następnie pozostałe wybory wygrał mniejszą większością.

READ  Halloweenowe tłoczenie w Seulu: władze Korei Południowej twierdzą, że nie mają wytycznych dla tłumów Halloween

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *