Ostatni odczyt PKB potwierdza, że ​​gospodarka USA kurczyła się przez dwa kolejne kwartały, wspierając jedną definicję recesji.


Minneapolis
CNN Biznes

Według najnowszych szacunków dotyczących produktu krajowego brutto opublikowanych w czwartek przez Biuro Analiz Gospodarczych, gospodarka USA skurczyła się o 0,6% w drugim kwartale roku.

Jest to zgodne z najnowszymi szacunkami PKB i pokazuje, że gospodarka znajdowała się w spowolnieniu przez pierwszą połowę całego roku, ponieważ firmy ponownie przystosowały się do zakłóceń łańcucha dostaw w erze pandemii.

Najnowsza karta wyników dotycząca gospodarki może ponownie rozpalić debatę na temat tego, czy Stany Zjednoczone znajdują się w recesji, którą ogólnie definiuje się jako dwa kolejne kwartały ujemnego wzrostu. niektóre Ekonomiści i decydenci odrzucili twierdzenia o recesji na początku 2022 r., powołując się na silny wzrost zatrudnienia, wydatki konsumenckie i produkcję.

Jednak oficjalny werdykt Komitet ekonomistów przy Narodowym Biurze Badań Ekonomicznych, którzy biorą pod uwagę szereg wskaźników ekonomicznych i mogą dokonać przeglądu danych po wielu latach.

Trzeci szacunek PKB za drugi kwartał w czwartek oparty jest na pełniejszych danych Co było dostępne w zeszłym miesiącu Odzwierciedla to skorygowane w górę poziomy wydatków konsumenckich, wydatki rządu federalnego i inwestycje przedsiębiorstw. Zostało to zrekompensowane korektą w dół eksportu i inwestycji w mieszkania, podał urząd.

Dochód krajowy brutto, alternatywny ekonomiczny miernik zysków i kosztów poniesionych w produkcji, został zrewidowany w dół o 47,4 mld USD do 305,7 mld USD.

„Roczne rewizje PKB i PKB wskazują na słabszą gospodarkę USA w pierwszej połowie 2022 r. niż pierwotnie zgłoszono”, napisał Jos Foucher, główny ekonomista w PNC Financial Services Group, w komunikacie opublikowanym w czwartek.

Wskazał, że gospodarka USA przechodzi w 2022 r. fazę przejściową, a dane są sprzeczne, co wskazuje na siłę w obszarach takich jak rynek pracy, produkcja i wydatki.

Jednak ryzyko recesji pozostaje wysokie, powiedział CNN Business Abu Omodonbey, wiceprzewodniczący Palestyńskiej Rady Narodowej i główny ekonomista, powołując się na silne podwyżki federalnych stóp procentowych w celu zwalczania historycznie wysokiej inflacji.

READ  Inflacja w strefie euro spadła w marcu, ale ścieżka EBC jest niejasna

„Jednakże zobaczymy znaczne spowolnienie w gospodarce USA, szczególnie w sektorach wrażliwych na stopy procentowe”, takich jak inwestycje mieszkaniowe i inwestycje biznesowe, powiedział.

Światopogląd jest jeszcze ostrzejszy: według szacunków istnieje 98,1% szans na globalną recesję Model probabilistyczny prowadzony przez Ned Davis Research, Podkreśla to rosyjską wojnę na Ukrainie i masową podwyżkę stóp procentowych przez banki centralne w celu obniżenia inflacji.

Jedyne inne przypadki, w których model recesji był tak wysoki, miały miejsce podczas poważnego spowolnienia gospodarczego, ostatnio w 2020 r. i podczas światowego kryzysu finansowego w 2008 r.

Pierwszy szacunek PKB za trzeci kwartał ma zostać opublikowany 27 października.

Matt Egan z CNN Business przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *