Oto nowy składany telefon Google

(CNN) Kilka dni przed premierą produktu Google zaprezentowało wczesne spojrzenie na swój pierwszy składany smartfon.

W wideo Opublikowana na Twitterze i YouTube firma drażniła telefon Pixel z pionowym zawiasem, który można otworzyć, aby odsłonić wyświetlacz przypominający tablet.

Firma zorganizuje doroczną konferencję programistów w swojej siedzibie w Mountain View w Kalifornii w przyszłym tygodniu, gdzie podobno zaprezentuje budżetowy telefon Pixel 7a, najnowszy system operacyjny Android i rozwój swojego chatbota Bard opartego na sztucznej inteligencji.

Chociaż firma nie ujawniła specyfikacji Pixel Fold, firmy coraz częściej prezentują produkty przed własnymi wydarzeniami, starając się wzbudzić emocje i określić oczekiwania w czasach, gdy trudno jest czymś zaskoczyć widzów. nieoczekiwany.

Mimo ogromnego zainteresowania telefonami składanymi – i Pojawiające się ponownie w składanych telefonach z lat 90 Wśród celebrytów i influencerów z TikToka – rynek składany jest stosunkowo niewielki; Samsung dominuje w tej kategorii, a za nim podążają inne firmy, takie jak Motorola/Lenovo, Oppo i Huawei. Według ABI Research składane i elastyczne ekrany stanowiły w 2021 roku około 0,7% rynku smartfonów, a w 2022 roku mają spaść tylko o 2%.Nowy Pixel Fold od Google

Wyższe ceny również ograniczyły przyjęcie przez konsumentów. Mówi się, że Pixel Fold zaczyna się od 1700 USD.

Nic dziwnego, że Google wkracza w świat składanych urządzeń, ale może poczekać z wydaniem własnej wersji, dopóki technologia nie będzie bardziej zaawansowana. Na przykład starsze wersje Samsunga Galaxy Z Fold miały problemy z ekranem, a większość aplikacji nie była dobrze zoptymalizowana pod kątem projektu.

powiedział Michael Inouye, analityk użytkowników w ABI Research.

READ  Hollow Knight: Silksong się spóźnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *