Pamiętaj, kim są prawdziwi przestępcy

Aktualności

24 lipca 2023 | 17:46


Greta Thunberg została w poniedziałek ukarana grzywną za przeciwstawienie się policjantom podczas protestu w Szwecji w zeszłym miesiącu – ale kara nie powstrzymała aktywistki klimatycznej od wzięcia udziału w kolejnej demonstracji, w której została zatrzymana przez policję zaledwie kilka godzin później.

Szwedzki sąd ukarał 20-letniego kandydata do Pokojowej Nagrody Nobla grzywną w wysokości 2500 koron (około 240 dolarów) za blokowanie cystern z ropą w południowym mieście Malmö podczas demonstracji 19 czerwca z grupą aktywistów „Restore the Future” i ignorowanie policyjnych nakazów opuszczenia miasta.

Tuż po rozprawie Thunberg wróciła do sprawy – została porwana przez policjantów, gdy ponownie odmówiła wstępu na terminal naftowy w porcie w Malmö.

Thunberg nie przyznała się do zarzutów nieposłuszeństwa obywatelskiego w poprzednim proteście – i pozostała buntownicza w obliczu kar.

„Musimy pamiętać, kim są prawdziwi przestępcy, którzy popełniają prawdziwe przestępstwo, i byłoby to prawdą, nawet gdybyśmy uwięzili wszystkich działaczy klimatycznych na świecie” – powiedziała dziennikarzom po przesłuchaniu.

„Ponieważ mamy prawdę po naszej stronie i moralność po naszej stronie i to się nie zmieni”.

Greta Thunberg dała do zrozumienia, że ​​będzie kontynuować protesty bez względu na konsekwencje prawne.
Getty Images
Jej aktywizm na rzecz zmian klimatu doprowadził ją do międzynarodowej sławy.
AP
Wewnętrzny profil Thunberg eksplodował w 2018 roku, kiedy pomogła poprowadzić masowy protest przeciwko zmianom klimatycznym.
Getty Images
Thunberg od dawna ostrzegała przed konsekwencjami, jeśli nie zostaną podjęte wystarczające kroki w celu złagodzenia zmian klimatycznych.
AP

Jej rzecznik powiedział, że Thunberg podkreśliła, że ​​protest był „z konieczności” z powodu zbliżającego się kryzysu klimatycznego.

Sąd odrzucił jej argumenty i uznał ją za winną.

To nie pierwszy raz, gdy międzynarodowa gwiazda zajmująca się zmianami klimatycznymi popadła w konflikt z prawem.

Thunberg ma historię wpadania w kłopoty z władzami.
AP
Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg zostaje zatrzymana przez policję podczas próby odmowy wstępu do zakładu naftowego w Malmö, Szwecja, 24 lipca 2023 r.
AP
Thunberg i inni aktywiści blokują wejście do zakładu naftowego w Malmö w Szwecji.
AP

Na przykład w styczniu niemiecka policja aresztowała ją podczas protestu w kopalni węgla.

Po poniedziałkowym przesłuchaniu Thunberg obiecała kontynuować walkę – i wydawało się, że dotrzymała słowa, powracając do protestu.

„Nie możemy uratować świata, przestrzegając zasad” – powiedziała.

z drutem
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/07/24/greta-thunberg-fined-for-defying-police-remember-who-the-real-criminals-are/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj udostępniony adres URL

READ  Ostatnia śmierć Aleksieja Nawalnego: X odzyskuje konto swojej żony Julii, gdy Putin wnosi pozew przeciwko swojemu bratu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *