Pasażerowie z południowego zachodu napotykają opóźnienia po wylądowaniu w całym kraju

DALLAS (AP) – Loty Southwest Airlines zostały na krótko uziemione w całym kraju we wtorek po tym, co linia lotnicza nazwała przerywanym problemem technicznym, który doprowadził do ponad 1800 opóźnionych lotów, cztery miesiące po tym, jak przewoźnik doznał największego krachu. Świąteczny pośpiech w podróży.

Według Southwest i Federalnej Administracji Lotnictwa zakaz odlotów został zniesiony późnym rankiem, ale nie wcześniej niż na lotniskach od Denver do Nowego Jorku został przywrócony ruch.

„Southwest wznowił działalność po tymczasowym zawieszeniu operacji lotniczych dziś rano, aby rozwiązać problemy z łącznością danych wynikające z awarii zapory” – poinformowała linia lotnicza z Dallas w przygotowanym oświadczeniu. „Dziś wczesnym rankiem zapora sieciowa dostarczona przez dostawcę przestała działać i połączenie z niektórymi danymi operacyjnymi zostało nieoczekiwanie rozłączone”.

Southwest poprosił klientów o sprawdzenie statusu lotu i zapoznanie się z opcjami samoobsługi podczas podróży, podczas gdy linia lotnicza pracuje nad przywróceniem działalności.

Do południa na wschodnim wybrzeżu ponad 40% wszystkich lotów na południowym zachodzie było opóźnionych, a linie lotnicze odpowiadały za prawie dwie trzecie wszystkich opóźnień w całym kraju. Z drugiej strony, Southwest miał tylko kilkanaście odwołanych lotów, podobnie jak inne duże linie lotnicze, zgodnie z FlightAware.

Sekretarz transportu Pete Buttigieg przesłał dalej post FAA o przystanku naziemnym, mówiąc: „Jesteśmy tutaj, aby upewnić się, że pasażerowie mają silną ochronę, gdy takie awarie lotu wpływają na ich plany”. Odesłał pasażerów do listy kontrolnej praw pasażerów Departamentu Transportu, a jego sekretarz prasowy zwrócił uwagę, że „żadne inne linie lotnicze nie doświadczyły zakłóceń”.

Wtorkowe opóźnienia dodały obrazu linii lotniczej coraz bardziej nękanej problemami technicznymi.

„To 17-minutowy postój naziemny. Na dłuższą metę nie zaszkodzi reputacji Southwest” – powiedział Henry Hartveldt, analityk ds. podróży w Atmospheric Research Group. „Dla Southwest ważne jest teraz zrobienie wszystkiego, upewnić się, że takie incydenty się nie powtórzą”.

READ  Wszystkie odmiany pokera, w które możesz grać po zalogowaniu się przy użyciu Lemon casino login

Rob Britton, były dyrektor American Airlines, który uczy zarządzania kryzysowego na Uniwersytecie Georgetown, powiedział, że szkody spowodowane wtorkowym incydentem będą niewielkie, ale zniszczą wizerunek Southwest. Southwest inwestuje mniej w technologię, rozwija się szybciej i cierpi z powodu „wyspiarskiej kultury”, która „powstrzymuje poszukiwanie rozwiązań”.

W grudniu Southwest odwołał prawie 17 000 lotów w ciągu 10 dni wokół Bożego Narodzenia – niszcząc plany podróży wakacyjnych dla ponad 2 milionów ludzi – ponieważ zimowa burza uziemiła operacje w Denver i Chicago i przytłoczyła system wymiany pilotów i stewardów.

Te odwołania kosztowały linię lotniczą ponad 1 miliard dolarów i doprowadziły do ​​​​dochodzenia Departamentu Transportu.

Związki zawodowe linii lotniczej poinformowały, że zaalarmowały kierownictwo o problemach z systemem planowania siły roboczej po poprzednim krachu w październiku 2021 r.

Dyrektor generalny Robert Jordan rozpoczął kampanię mającą na celu naprawienie nadszarpniętej reputacji linii lotniczej. Southwest powiedział w zeszłym miesiącu, że doda sprzęt do odladzania i zwiększy zatrudnienie Zimy są na tyle mroźne, że ograniczają czas, jaki pracownicy metra mogą spędzać na zewnątrz.

Southwest Airlines odnotował największy spadek wśród głównych linii lotniczych w poniedziałek, cofając się o ponad 1%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *