Paul Farmer, pionier światowego zdrowia, zmarł w wieku 62

„Kiedy mówisz o kultowych gigantach w sektorze zdrowia publicznego, jest on bardzo przystojny na bardzo krótkiej liście” – powiedział dr Fawcett, który po raz pierwszy spotkał dr Farmera kilkadziesiąt lat temu, kiedy był lekarzem. Student. Dodał: „Nazywał mnie swoim przewodnikiem, ale w rzeczywistości był dla mnie przewodnikiem”.

Pod koniec swojej kariery dr. Rolnik został liderem zdrowia publicznego; Temat filmu dokumentalnego z 2017 roku „Curve Curve”; I autor 12 książek.

W 2020 roku, kiedy otrzymał nagrodę 1 milion dolarów nagrody BergronPrzyznawany corocznie wpływowemu liderowi myśli, przewodniczącym komitetu nagród jest dr. Rolnik powiedział, że „zmieniło” to nasze rozumienie tego, co to znaczy uważać zdrowie za prawo człowieka oraz wynikające z niego obowiązki etyczne i polityczne.

Dr Farmer, który nigdy nie wszedł w łatwe życie starszego polityka, był aktywnie zaangażowany w reakcję na epidemię Govt-19, skłaniając administrację Bidena do zniesienia barier dotyczących własności intelektualnej uniemożliwiających firmom farmaceutycznym dzielenie się ich technologią.

„Nie chodzi tylko o opiekę zdrowotną, ale także o uczucia, które cię chronią” – powiedział. „Nie chodzi tylko o dobroczynność, choć nie jest tak źle. Chodzi o praktyczną solidarność z tymi, którzy potrzebują pomocy.

Paul Edward Farmer Jr. urodził się 26 października 1959 w West Adams. Autor.

Kiedy Paul miał 12 lat, jego ojciec kupił stary autobus, wyposażył go w bunkry i przerobił na przyczepę stacjonarną. Paul, jego rodzice i pięcioro rodzeństwa spędzili kilka następnych lat w podróży, często mieszkając krótko na łodzi w Bayou na Florydzie. Pochwalił fakt, że ten okres dał mu „wysoce przystosowujący się układ pokarmowy”, zdolność do spania w dowolnym miejscu i nie wstydzenia się lub zawstydzenia.

READ  Lisa Loring, aktorka, która grała oryginalnego Wednesdaya Addamsa, zmarła w wieku 64 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *