Plotki o Indiana Jones 5 obalone przez reżysera Jamesa Mangolda

Helena z latarką.

Helena (Phoebe Waller-Bridge) jest przedmiotem głupiej kontrowersji wokół Indy.
obrazek: Lucasfilm

Zanim przyczepa do Indiana Jones 5 Został zwolniony, świat nic o nim nie wiedział. Oni wiedzieli kto był w obsadzie i datę premiery, ale do czasu ukazania się zwiastuna 99,9% światowej populacji nie znało nawet tytułu filmu. W niektórych głębokich, ciemnych kieszeniach w Internecie niektórzy fani myślą, że wiedzą wszystko, a reżyser James Mangold właśnie odpowiedział.

Teraz wiemy, że nazywa się piąty Indiana Jones Indiana Jones i tarcza przeznaczenia. Akcja rozgrywa się w latach 60. XX wieku i zaczyna się od retrospekcji Z udziałem Harrisona Forda de AlomaraWalka z nazistami. Jeśli chodzi o to, czym dokładnie jest „Dial of Destiny” lub o czym jest film, jest to oficjalne pozostaje tajemnicą. Niektórzy detektywi internetowi zaczęli to łączyć – podczas gdy inni wymyślali szalenie niedokładne i, szczerze mówiąc, mizoginistyczne prognozy, o czym Mangold mówił w piątek.

To, co następuje, jest w dużej mierze dziewicze, ale według źródeł io9 daje kilka bardzo szerokich ciosów w fabułę. zapytało przeznaczenie. Więc jeśli wolisz pozostać całkowicie wolny od spoilerów, odejdź teraz.

Zdjęcie artykułu zatytułowanego Indiana Jones 5 Reżyser James Mangold wyjaśnia nieprawdziwe plotki internetowe

Plotka dominująca w ciągu ostatnich kilku miesięcy, która według io9 jest prawdziwa, jest taka zapytało przeznaczenie W jakiś sposób wiąże się to z podróżami w czasie. Co to oznacza? Jak? Dlaczego? To są rzeczy, których nie wiemy i wolelibyśmy nie wiedzieć do 30 czerwca. Wiemy tylko, że trolle internetowe wzięły ten samorodek i sfabrykowały nieprawidłowe zakończenie filmu. Ale ponieważ fabuła podróży w czasie staje się bardziej prawdopodobna z każdym ujawnieniem, niektórzy fani nadal utrwalają kłamstwo.

„Cóż, Indiana Jones and the Port of Destiny wygląda niesamowicie @mang0ld, ale jeśli Indy umrze i zostanie wymazany z istnienia wraz z przejęciem przez Phoebe Waller Bridge, nie usłyszysz jego końca, sir! Mam nadzieję, że człowiek zagłady się myli! Po prostu spraw, by Indy i Marion na emeryturę!” – napisał użytkownik na Twitterze. Mustafa Hosny O Boże, Amen. I tak, to jest teoria. Podczas podróży w czasie Indiana Jones cofnął się w czasie i wymazał siebie, sprawiając, że postać Waller-Bridge, Helena, kanonicznie ukończyła wszystkie przygody Indy’ego. Plotki idą tak daleko, że film kończy się scenami z czterech oryginalnych filmów, w których teraz gra Helena. (Fani mają nawet Twórz fałszywe zrzuty ekranu To sceny, które są więcej niż przezabawne.)

kilka tygodni temu, Inny fan napisał na Twitterze tę teorię Mangoldowi jako zrzut ekranu po prostu odpowiedział „Nieprawda”, po czym przeszedł do kilku kolejnych punktów. Ale piątkowa odpowiedź na powyższy tweet poszła dalej. Nikt nie „przejmuje” ani nie zastępuje Indy’ego, ani nie zakłada kapelusza, ani nie jest „wymazany” przez jakiś wynalazek – ani nigdy nie był, ani w żadnym utworze, ani w tekście – ale trolle będą trollować – tak dostają swoje filmy”, napisał na Twitterze Mangold.

Kontynuował: „Proszę, nie męczcie mnie wytykaniem, że od czasu do czasu troll ma rację”. Nawet ślepa wiewiórka od czasu do czasu znajduje orzech. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z planu i wywiady oraz uzyskać wystarczającą ilość informacji, aby snuć szalone domysły na temat jego fabuły. Film”. Możemy wywnioskować, że odnosi się to do faktu, że podróże w czasie są w rzeczywistości częścią fabuły. Ale jest więcej. „Różnica między trollami a innymi polega na tym, że próbują zarobić na twoich uczuciach dotyczących innych filmów i polityki wojny kulturowej. Popychają kontrowersyjne domysły jako pochodzące ze „źródeł”, aby zwiększyć liczbę kliknięć. Daj spokój. Dzięki temu reżyser mógł wrócić do kręcenia filmu.

Przede wszystkim brawo dla Jamesa Mangolda za zabranie głosu i obronę swojego filmu, coś, czego nie musi robić, a większość dyrektorów Disneya prawdopodobnie odradziłaby to. Nigdy nie karmisz trolli. Ale on, podobnie jak inni, którzy śledzili tę historię, jest prawdopodobnie zmęczony nie tylko ludźmi, którzy wierzą w rażące kłamstwa, ale także ich nurtem nienawiści i mizoginii. Stwierdzenie przez kogokolwiek najmniejszej możliwości osiągnięcia przez kobietę takich samych osiągnięć jak Indiana Jones jest w najlepszym razie absurdalne, aw najgorszym upokarzające. To są postacie fikcyjne. Postacie mają na celu zaangażowanie i odzwierciedlenie publiczności bez względu na płeć, rasę, wiek, wzrost itp. Przez dziesięciolecia nie-mężczyźni obserwowali rosa filmy i ciesz się nimi. Mężczyźni nie mogą patrzeć na kobietę w kolejce przez pięć minut i być dla niej spoko? (Co znowu robi Nie dzieje się.)

Nawet jeśli to koniec – ostatni raz Nie—jeśli Indy Osobisty Wybrał wymazanie siebie w filmie-To nie usuwa samych filmów. Nadal możesz go obejrzeć i zobaczyć, jak Indy znajduje Arkę lub Świętego Graala, bez względu na to, co nastąpi. Można by pomyśleć, że ktoś, kto ma obsesję na punkcie Indiany Jonesa, by czytać spoilery na temat zakończenia ich nowego filmu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, może uszanować decyzję fikcyjnej postaci, na którą nałożył taki ciężar.

io9 skontaktował się z Lucasfilm, który nie skomentował sytuacji. Indiana Jones i tarcza przeznaczenia Otwiera się 30 czerwca i będzie ich więcej w nadchodzących miesiącach.


Chcesz więcej wiadomości o io9? Sprawdź, kiedy spodziewać się najnowszych podziwiaći Gwiezdne WojnyI Star Trek Wydania, co dalej DC Universe w filmie i telewizjiWszystko, co musisz wiedzieć o Jamesie Cameronie Awatar: Wodna droga.

READ  Caroline Hacks: Mama „nie może milczeć” o byłym chłopaku córki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *