Po obniżkach w USA Tesla obniża ceny w Chinach, Niemczech i na całym świecie

Napisane przez Hyunjoo Jina, Ethana Wanga i Christopha Stetza

PEKIN/FRANKFURT (Reuters) – Tesla Inc obniżyła ceny na wielu swoich kluczowych rynkach – w tym w Chinach i Niemczech – po obniżkach cen w Stanach Zjednoczonych – w obliczu spadającej sprzedaży i narastającej wojny cenowej pojazdów elektrycznych. , zwłaszcza w porównaniu z tańszymi chińskimi pojazdami elektrycznymi.

Seria obniżek cen następuje po tym, jak producent samochodów elektrycznych Elona Muska ogłosił w tym miesiącu, że globalne dostawy pojazdów w pierwszym kwartale spadły po raz pierwszy od prawie czterech lat.

Oficjalna strona Tesli pokazała w niedzielę, że cena wywoławcza zaktualizowanego Modelu 3 w Chinach wzrosła o 14 000 juanów (1930 dolarów) do 231 900 juanów (32 000 dolarów).

W Niemczech producent samochodów obniżył cenę Modelu 3 z napędem na tylne koła do 40 990 euro (43 670,75 dolarów) z 42 990 euro utrzymywanej od lutego.

Rzecznik Tesli powiedział, że obniżki cen obowiązują także w kilku innych krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Producent samochodów obniżył w piątek ceny modeli Y, Model X i Model S w USA o 2000 dolarów. W sobotę obniżyła cenę swojego w pełni autonomicznego programu pomocy kierowcy do 8 000 dolarów z 12 000 dolarów w Stanach Zjednoczonych.

Producent samochodów elektrycznych powoli aktualizował swoje starsze modele, ponieważ wysokie stopy procentowe osłabiły apetyt konsumentów na drogie towary, podczas gdy konkurenci w Chinach, największym rynku samochodowym na świecie, wprowadzają tańsze modele.

W ten weekend Musk przełożył planowaną podróż do Indii, gdzie miał spotkać się z premierem Narendrą Modim ze względu na swoje zobowiązania w Tesli. W sobotę agencja Reuters podała, że ​​zaplanowana podróż miała obejmować ogłoszenie planów wejścia Tesli na rynek południowoazjatycki.

Musk powiedział w zeszły poniedziałek, że Tesla zwolni ponad 10% swojej globalnej siły roboczej, ponieważ producent samochodów przygotowuje się na pierwszy roczny spadek dostaw.

READ  Yellen twierdzi, że stopy procentowe „jest mało prawdopodobne” powrócą do poziomów sprzed pandemii

Ogłoszenie nadeszło po tym, jak 5 kwietnia agencja Reuters poinformowała, że ​​Tesla porzuciła plan opracowania długo oczekiwanego, niedrogiego samochodu elektrycznego na rzecz robotyki. Po raporcie Musk napisał, że „Reuters kłamie”, nie wspominając o żadnych niedokładnych informacjach. Nie powiedział więcej na temat modelu, pozostawiając inwestorów domagających się przejrzystości.

Akcje Tesli spadły w tym roku jak dotąd o 40,8%.

(1 dolar = 7,2403 juana chińskiego)

(1 dolar = 0,9386 euro)

(Raport: Ethan Wang, Bernard Orr i Hyunjoo Jin, dodatkowy tekst: Tom Sims; redakcja: Michael Perry, William Mallard i Francis Kerry)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *