Po tym, jak w sobotę nie było zwycięzców, kumulacja Powerball wzrosła do szacunkowej kwoty 975 milionów dolarów

Joe Raedle’a/Getty Images

Jackpot w sobotę w Powerball oszacowano na 935 milionów dolarów, a jednorazowa wypłata wyniosła około 452,3 miliona dolarów.CNN

Ponieważ w sobotnim losowaniu Powerball nikt nie wygrał, według loterii jackpot z poniedziałkowego losowania zbliżył się do poziomu 1 miliarda dolarów.

W sobotę zwycięskie liczby to: 33, 13, 50, 12, 52 z 23 kulkami Powerball.

Szacunkowa wygrana w Powerball o wartości 975 milionów dolarów wzrosła w poniedziałek z 935 milionów dolarów po tym, jak żaden los nie wytypował wszystkich sześciu liczb w sobotnim losowaniu.

Zwycięzca jackpota z poniedziałkowego losowania może wybrać, czy chce otrzymać pieniądze w formie rocznej płatności, czy też otrzymać kwotę ryczałtową w wysokości 471,7 miliona dolarów.

Chociaż w sobotnim losowaniu nie padła żadna główna wygrana, cztery losy wygrywały po 1 milion dolarów każdy, trafiając pierwsze pięć liczb. Według niego bilety te sprzedano w Illinois, Luizjanie, Michigan i Pensylwanii Strona Powerballu.

Ostatnia wygrana w Powerball miała miejsce w styczniu, kiedy to los w Michigan wygrał 842,4 miliona dolarów. Od tego czasu odbyło się 38 kolejnych losowań, w których nie wyłoniono zwycięzcy jackpota – dodał Arsenał.

Największy jackpot w Powerball – i największa nagroda na loterii w USA – kiedykolwiek wygrana 2,04 miliarda dolarów Według loterii z biletem zakupionym w Kalifornii w listopadzie 2022 r.

Miejsce od drugiego do czwartego to 1,765 miliarda dolarów (jeden bilet w Kalifornii; 2023); 1,586 miliarda dolarów (Trzy bilety, 2016); i 1,08 miliarda dolarów (jeden bilet w Kalifornii w 2023 r.).

Wygranie jackpota Powerball oznacza otrzymanie kuponu pasującego do wszystkich pięciu białych kulek i czerwonej kulki Powerball. Według loterii szanse na wygranie dowolnej nagrody w losowaniu Powerball wynoszą 1 do 24,9, a szanse na wygranie jackpota wynoszą 1 do 292,2 miliona.

Bilety na Powerball kosztują 2 dolary za mecz i są sprzedawane w 45 stanach, Dystrykcie Kolumbii, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. Losowania odbywają się w poniedziałki, środy i soboty o 22:59 ET w Tallahassee na Florydzie.

READ  Dyrektor generalny Facebooka chce Twitter Cage Match - Różne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *