„Pobudka” przed Copa America po pokonaniu Stanów Zjednoczonych przez Kolumbię

Trener Greg Berhalter powiedział, że reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej mężczyzn otrzymała „pobudkę” przed tegorocznym letnim Copa America, w którym sobotnie zwycięstwo 5:1 nad Kolumbią odbyło się na stadionie Fedex w Landover w stanie Maryland.

Stany Zjednoczone popełniły serię niechlujnych błędów, strzelając dwa gole w pierwszych 19 minutach i trzy w ostatnich 13 minutach, co spowodowało, że reżim Berhaldera poniósł ciężką porażkę.

Stany Zjednoczone straciły tyle bramek od porażki 5:1 z Czechosłowacją w 1990 roku i porażki 5:0 z Meksykiem w finale Złotego Pucharu CONCACAF w 2009 roku. Porażka 4:0 w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2016 w Kostaryce skłoniła Konfederację Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych do zwolnienia trenera Jurgena Klinsmanna.

„Nie traktujemy tego jako wyciągniętej lekcji. W rzeczywistości traktujemy to jako pobudkę. Naprawdę zły występ przeciwko świetnej drużynie” – powiedział Berhalter na konferencji prasowej po meczu. „Myślę, że od 75. minuty naszemu przeciwnikowi zabrakło szacunku do gry w piłkę nożną i tego, co robiliśmy”.

Dodał: „Jeśli zamierzasz rywalizować na tym poziomie, musisz zwrócić uwagę na kilka oczywistych rzeczy. Chłopaki nie wykonali swojej pracy. To twoja rola i twoja odpowiedzialność, a my tego nie zrobiliśmy”.

Porażka w defensywie Antoniego Robinsona i bezcelową grę w obronie Johnny’ego CardosoTymoteusz Wee i Camerona Cartera-Vickersa Doprowadziło to do czterech bramek w końcówce przegranej. Padł kolejny gol Tima Reama Nie udało mi się wyczyścić rzutu rożnego Rafał Bor Kopnięcie znad głowy mija bramkarza Matta Turnera.

„Po tym meczu wszyscy musieli spojrzeć w lustro i zrozumieć, ponieważ oczywiście nie byliśmy tak dobrzy, jak powinniśmy” – Turner powiedział TNT Sports.

Przepraszam także fanów. „Nie o to nam chodzi. I tak, musimy odbić się w wielkim stylu”.

Weah strzelił jedynego gola dla USMNT w 58. minucie. Johna Ariasa Boré wcześnie strzelił gola dla Kolumbii. Ale nadal Ryszarda Riosa, Jorge Carrascala I Louis Sinistera Wszyscy trafili do siatki w ciągu 11 minut, ku uciesze prokolumbijskiego kibica, liczącego 55 494 kibiców w żółtych koszulkach.

READ  Prezenter Fox News, Dagan McDowell, odrzuca pierwszą kontuzję głowy Duy Tagovailovej jako „szaloną”

„Oczywiście jako sztab trenerski bierzemy na siebie odpowiedzialność. Nie możemy zrzucać tego wszystkiego na zawodników” – powiedział Berhalter. „Ta gra pomaga nam zrozumieć, że jeśli nie zrobimy tego, co powinniśmy, szybciej doznamy kontuzji”.

W środę w Orlando na Florydzie Stany Zjednoczone zmierzą się z Brazylią w kolejnym towarzyskim meczu, a następnie rozegrają mecz otwarcia Copa America. Boliwia 23 czerwca, a następnie mecze z Panamą i Urugwajem. Stany Zjednoczone znalazły się w gronie sześciu gości zaproszonych na Mistrzostwa Ameryki Południowej.

Kolumbia przedłużyła passę zwycięstw do 7 i passę bez porażki do 22 po porażce 1: 0 z Argentyną w eliminacjach do Mistrzostw Świata 1 lutego 2022 roku. 15 czerwca Kolumbia zmierzy się z Boliwią na wystawie w Denver. Grupa pierwszej rundy składająca się z Paragwaju, Kostaryki i Brazylii. W ćwierćfinale mogą spotkać się USA i Kolumbia.

Informacje z Associated Press przyczyniły się do powstania tego raportu.