Pokémon Legends: Arceus przypomina, że ​​nigdy nie jest za późno na zmiany

Zdjęcie: Nintendo / The Pokemon Company

Funkcje Soapbox pozwalają naszym indywidualnym pisarzom i współpracownikom wyrażać swoje opinie na gorące tematy i losowe rzeczy, które przeżuwali. Dziś Stewart zastanawia się nad swoimi dziesięcioleciami, próbując dostać się do Pokemona, a jego zabawa w końcu wydostaje się z zimna…


Po powrocie do Mglistych Dolin w 1999 roku, mając 12 lat, muszę przyznać, że interesowałem się Pokémonami. Mam miłe wspomnienia z anime w CITV – serialu, który wyglądał tak nietypowo i stylizowany na kompletną dziewicę anime, taką jak ja, że ​​czasami był niesamowity. Kupowałem czasopisma, książki i zabawki. Zrobiłem nawet Psyducka z drewna w ramach szkolnego projektu. Kochałem Pokemona, jeśli wybaczysz nieuniknione, dzieje się cholernie dużo. Ale nigdy nie miałem Game Boya.

Na pewno grałeś w gry. Miałem pożyczyć z przyjacielem, który go nosi czerwony pokemon I wchodzisz do Viridian City, nie rozumiejąc tak naprawdę szumu między tym, co zdecydowałeś się być grą RPG o lodowatym tempie, z nudną, powtarzalną walką i całkowicie surową akcją. I to właśnie stało się dla mnie poprzez suplementy; grał (częściowo) Pokemon Złotoi Pokemon Diamenti pokemon białyi Pokemon X a ostatnio Miecz Pokemona. Nie można powiedzieć, że nie próbowałem (i próbowałem) dostać się do tej głównej serii.

Możesz zapytać, dlaczego poświęcam czas i pieniądze na serię, której wyraźnie nie lubię. To rozsądne pytanie, na które mogę odpowiedzieć; Prawie 400 milionów graczy nie może się mylić. Oznacza to, że kiedy seria odnosi tak duże sukcesy, jest wyraźna przewaga, która frustruje mnie jako gracza i pisarza (nos, nosSam tego nie widzę.

Więc próbowałem cieszyć się tymi grami i chociaż z niektórymi z nich byłbym lepszy niż z innymi (krzyk na złoto i biel), nigdy ich nie skończyłem. Byłem po prostu znudzony czymś, co wydawało się powtarzalną, nieatrakcyjną, uproszczoną grą i przestałem. Przeprowadzę się.

READ  Bateria Samsunga Galaxy Ring może wytrzymać do dziewięciu dni
Zrzut ekranu z Legends Arceus

Przypomnę jednak, że nie odzwierciedla to pogardy dla Pokemonów jako przywileju. Tam, gdzie główna seria nie zmotywowała mnie, będę miał kopa z lajków Pokemon jednoręki bandytai Karta kolekcjonerska Pokémon i pokemon tajemnicze lochy. Dodaj to do mojej ogólnej miłości do wczesnego anime (wszystko aż do odcinka Snubbull), a otrzymasz serial, którym naprawdę chcę się cieszyć. Ale rozgrywka, która nie wyewoluowała z korzeni Game Boya, trzymała mnie z daleka.

Jeśli Pokemony jako stworzenia są tak wyjątkowe, dlaczego tego nie widzimy? Nawet w Pokémon Sword walki wydają mi się anemiczne i statyczne. Gdzie jest dramat w staniu i czekaniu, aż przeciwnik wykona swój ruch? To coś, do czego mogę się przystosować w grach RPG; W ogóle nie mam nic do walki turowej, ale przez te wszystkie lata bez prawie żadnego rozwoju? Nic tak naprawdę nie wyraża ani nie poprawia charakterystyki? To nie ja, chłopaki. Kiedyś marzyłem o grze Pokémon bez tego rodzaju ograniczeń; Otwarty lub na wpół przeklęty świat rzuca cię mocno w rolę żądnego przygód trenera, a nie odgórnego awatara, który jest ograniczony do głównych kierunków.

Tajemnica i obietnica legend Pokémon: Arceus Uwolnij wyobraźnię. chociaż? Nie obchodziło mnie to. To był nowy Pokemon, prawda? To samo z nową warstwą farby

Potem przyszło Legendy Pokemonów: Arceustytuł, który zadebiutował intrygującym małym zwiastunem, który wydawał się nawiązywać do tego, co wydaje się być łagodnie opisane jako odpowiedź Pokémona na Oddech dzikości. Niewiele pokazano na temat gry, ale jej tajemnica i obietnica rozpalały wyobraźnię. chociaż? Nie obchodziło mnie to. To był nowy Pokemon, prawda? To samo z nową warstwą farby. Fani na pewno pokochają, że to im więcej mocy. Ale nie ja. Zapłaciłem składki. Pokémon Sword był ostatnią szansą serii, by mi zaimponować. Skończyłem.

READ  Zniżki na Lego, Resident Evil i nie tylko

Okazuje się jednak, że Pokémon Legends: Arceus to najlepsza gra Pokémon kiedykolwiek stworzona przez Mill Diagonal i naprawia wszystko w serii, co mi się nie podobało. Odtwarza relacje gracza z jego Pokémonami dzięki czystej cnocie, że doświadczasz ich wokół siebie. Dzikie Pokémony wędrują po otwartym świecie i czasami atakują cię, gdy tylko je zobaczysz. To nie są posłuszne kawały i suki czekające niewidocznie w wysokiej trawie, to nieokiełznane i niebezpieczne zwierzęta. Czy boisz się Pokemonów. Jesteś Poszanowanie Pokemony.

Łapanie Pokémonów nie jest już koniecznie kwestią wyboru Poké Balla z listy – możesz podkradać się do potworów i sam rzucać. To tak przytłaczające i satysfakcjonujące być tym, który strzela i rzuca piłkę Poké po dziesięcioleciach robienia „złap ich wszystkich” książki. Teraz jesteś tam z dzikim Pokemonem i unikasz ich ataków, aby nie zemdlać.

Przełącz zrzut ekranu PokemonLegendsArceus
Zdjęcie: Nintendo / The Pokemon Company

Bitwy pozostają w trybie turowym, co na początku odciągnęło mnie od gry, ale w praktyce jest to ogromna poprawa, ponieważ pozwala graczowi poruszać się i odłączać, obserwować wynikłą walkę pod dowolnym kątem i przełączyć się na aktywną część bitwy. akcja. Jest żywy, napięty i szczerze mówiąc jest całkiem fajny. Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak bardzo jestem pogrążony w postępowaniu dzięki temu znacznie bardziej dynamicznemu i ekscytującemu podejściu do jednego z jego podstawowych mechanizmów.

Jest bardzo realne uczucie ZrozumienieA w grze, która ostatecznie dotyczy ochrony dzikiej przyrody, czy nie wygenerowałoby to silniejszego poczucia połączenia między tobą a twoim Pokémonem?

Nowe skupienie się na polowaniu na Pokémony może wymagać indywidualnego traktowania każdego stworzenia i radzenia sobie z nim na wiele różnych sposobów, wzmacniając relacje z nimi i sprawiając, że każdy potwór jest bardziej niezapomniany niż wcześniej. Jest bardzo realne uczucie Zrozumienieoraz w grze ostatecznie związanej z ochroną przyrody (ona jest bycie!), czy nie wygenerowałoby to silniejszego poczucia połączenia między tobą a twoim Pokemonem? Nie zatrzymujesz się w procedurach, aby znaleźć swoje Poké Balls, wszystkie są gotowe do pomocy w każdej chwili. Twój zespół to po twojej stronie W zupełnie nowy sposób w sieci i całkowicie przyjazna.

READ  Activision Blizzard zwalnia personel e-sportowy, ponieważ stoi w obliczu potencjalnie dramatycznych zmian w Overwatch League

Nic z tego nie ma jeszcze na celu podważenia pozornego sukcesu formuły Pokémon; Błyszczące diamenty i błyszczące perły Dowód na to, że tradycyjny smak wciąż przemawia do graczy. Ale co nowego i odważę się to powiedzieć nowoczesny Trend Pokémon Legends: Arceus to nie tylko dobrodziejstwo dla fanów; Wprowadza do serii zupełnie nową grupę graczy. Chociaż w formule Pokémon nastąpiło wiele zmian, ten wydaje się ważny Rewolucja. Dowodzi również, że nigdy nie jest za późno – nawet dla największej, najbardziej ugruntowanej i najbardziej dochodowej sieci – na zmianę. Tradycyjne gry oczywiście nie znikną, ale Legends: Arceus przynosi zupełnie nową falę fanów i odmładza całą serię. Mam nadzieję, że wyciągnięte tutaj lekcje zostaną przeniesione na przyszłość serii

Zrzut ekranu Pokemon Legends Arceus
Zdjęcie: Nintendo / The Pokemon Company

Lub, jeśli tego nie zrobią, mogą po prostu przetłumaczyć Karta Pokemon GB2 I umieść go w aplikacji Game Boy na Nintendo Switch Online, jeśli i kiedy jest. Oba są w porządku. Twoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *