„Pomógł ukształtować współczesny świat”: twórca filmów Stephen Weilheit umiera po zawarciu umowy z Covid | Technika

Jeśli obraz jest wart tysiąca słów, to ruchomy obraz jest wart miliony. Format pliku obrazu był od dziesięcioleci kluczowym elementem kultury internetowej, z DiCaprios do hodowli szkła A Obama upuścił mikrofon Ułatwienie wyrażania siebie w anonimowym cyfrowym świecie. Za wszystkie żarty, sarkazm i pochwały zawdzięczamy jednemu człowiekowi: Stephenowi Weilheitowi, wynalazcy filmu, który zmarł w zeszłym tygodniu w wieku 74 lat.

Willheit, który mieszkał w Milford w stanie Ohio, zachorował na Covida dwa tygodnie przed śmiercią, a jego żona Kathleen Welheit, NPR powiedział.

Stephen Wilheit, wieloletni programista, stworzył gif w 1987 roku, pracując w CompuServe. ten Przydatne były skompresowane pliki graficzne W czasach, gdy połączenia internetowe zostały odcięte. Sandy Trevor, który zarządzał zespołem Wilhite, powiedział: punkt dzienny W 2012.

Mężczyzna i kobieta stoją przed kamerą
Steve Willheit wziął udział w rozdaniu nagród Webby Awards w Nowym Jorku w 2013 roku. Jego żona, Kathleen Welheit, powiedziała, że ​​stworzenie filmu było jego największym osiągnięciem. Zdjęcie: Stephen Lufkin/Getty Images

„Wilheit sam wymyślił filmy – właściwie zrobił to w domu i wprowadził to do biznesu po opanowaniu” – powiedziała Kathleen Weilheit. krawędź. „Rozgryzał wszystko na osobności w swojej głowie, a potem szedł do miasta i programował to w komputerze”. Powiedziała, że ​​to osiągnięcie, z którego jest najbardziej dumna.

W tym samym roku aktualizacja zaowocowała kreskówką. „Myślę, że pierwszy film był zdjęciem samolotu. Minęło dużo czasu” Stephen Wilheit powiedział Daily Dot w 2012 roku. W rzeczywistości, według Giphy, strony internetowej dla badaczy filmów, to zdjęcie było :

Wilhite pracował w Compuserve do 2001 roku, po udarze. W międzyczasie popularność filmów rozprzestrzeniła się, w tym do wczesnych serwisów społecznościowych, takich jak MySpace. Do 1996 roku jedno z ulubionych obrazów Wilhite’a, Tańczące dziecko, było Powiedział New York Times, Wklejane w internecie i załączane do e-maili. W 2012 roku Oxford American Dictionaries nazwał „gif” najlepszym słowem roku. W następnym roku New York Times nazwał kształt „estetyczną wizytówką współczesnej kultury internetowej”.

READ  Lista zwycięzców 2022 Producers Guild Awards — The Hollywood Reporter

W tym samym roku Wilhite otrzymał nagrodę Webby Award za całokształt twórczości. Wezwany na scenę, zachował pokerową twarz, wygłaszając „przemówienie” akceptacji w odpowiednim formacie:

Wilhite kontynuował programowanie przez resztę swojego życia. Był również pasjonatem modeli pociągów, Kathleen Weilheit powiedziała NPR, a para była zapalonymi obozowiczami. Jego nekrolog mówi: „Uwielbiam podróżować”. Poza pracą i hobby, „był prawdopodobnie jednym z najskromniejszych facetów, jakich kiedykolwiek spotkałem”, powiedziała Kathleen Weilheit Radio Network. „Ludzie go kochali i szanowali jego pracę, a to znaczyło dla niego bardziej niż cokolwiek innego, jak szanowali to, co zrobił… Tęsknię za nim bardziej, niż ktokolwiek może sobie wyobrazić”.

Honor napłynął do jego kraju strona nekrologu. Jeden z nich napisał: „Zmieniło to sposób, w jaki mówimy jako społeczeństwo, uwieczniając niezliczone chwile, które w przeciwnym razie byłyby ulotne”. Inny napisał: „Dziękuję za pomoc w kształtowaniu współczesnego świata”.

Giphy oddał swój własny hołd, chwaląc „prostotę formatu, siłę obrazu pierścienia. Jesteśmy wdzięczni kreatywności i wizji pana Wilhite”.

Dla tych, którzy chcą uczcić pamięć samych Wilhite, jest ich mnóstwo kreskówka Ta pensja Pozdrowienie dla nich Wynalazca. Być może nawet lepiej, możesz posłuchać jego niewątpliwej rady: wypowiedz to „Jeff”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *