Prawnicy, którzy skutecznie argumentowali, że pakiet płac Muska jest nielegalny, domagają się akcji Tesli o wartości 5,6 miliarda dolarów

Dover, Del. (AP) – Prawnicy, którzy skutecznie argumentowali, że ogromny pakiet wynagrodzeń dyrektora generalnego Tesli Elona Muska jest nielegalny i powinien zostać unieważniony, zwrócili się do sędziego przewodniczącego o przyznanie im akcji spółki o wartości 5,6 miliarda dolarów tytułem opłat prawnych.

Prawnicy, którzy reprezentowali akcjonariuszy Tesli w sprawie rozstrzygniętej w styczniu, złożyli wniosek do sędziego stanu Delaware w dokumentach sądowych złożonych w piątek.

Wydaje się, że jeśli zostanie zatwierdzona, kwota ta będzie największą w historii kwotą tego typu. Prawnicy biorący udział w pozwach zbiorowych związanych z upadkiem Enronu dostali proces Rekordowe opłaty prawne w wysokości 688 milionów dolarów w 2008 roku

„Jesteśmy gotowi zjeść naszą kuchnię” – napisali prawnicy powodów Tesli w pozwie sądowym, twierdząc, że płatność była uzasadniona, ponieważ przez ponad 5 lat działali wyłącznie na zasadzie awaryjnej. Gdyby przegrali, nic by nie dostali. Powiedzieli, że korzyść dla Tesli „była ogromna”.

Żądana nagroda stanowi 11% akcji Tesli – o wartości około 55 miliardów dolarów – których Musk domagał się w ramach pakietu odszkodowań orzeczonego przez sędzię Kathleen St. Louis. W styczniu Judd McCormick uznał to za nielegalne.

Prawnicy twierdzą, że nakaz ten nie tylko usuwa część z bilansu firmy produkującej samochody elektryczne, ale także można ją odliczyć od podatku. Żądają także 1,1 miliona dolarów wydatków.

W swoim orzeczeniu sędzia McCormick przyjęła argumentację prawników akcjonariuszy, że Musk osobiście podyktował historyczny pakiet wynagrodzeń na 2018 r. Dyskusyjne negocjacje Z reżyserami, którzy nie byli niezależni.

To z grubsza podwoiłoby udziały Muska w Tesli. Obecnie posiada 13 proc.

READ  Urzędnicy twierdzą, że były makler giełdowy zarobił 3 miliony dolarów na insider tradingu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *