Prezydent Indonezji mówi, że Putin i Xi wezmą udział w szczycie G20 w konfrontacji z Biden

Prezydent Indonezji Joko Widodo Powiedz Bloombergowi W wywiadzie otrzymał zapewnienia od prezydentów Xi Jinpinga i Władimira Putina, że ​​wezmą udział w konferencji zaplanowanej na listopad na indonezyjskiej wyspie Bali.

Według Bloomberga, powiedział: „Xi Jinping przyjdzie. Prezydent Putin również powiedział mi, że przyjdzie”.

Obecność dwóch autorytarnych przywódców zwiększy ryzyko na szczycie, który jest pierwszym z Grupy Dwudziestu od Rosyjska inwazja na Ukrainę Rosną napięcia w sprawie Tajwanu.
Ani Putin, ani nic nie uczestniczyło G20 w zeszłym roku w Rzymie. Xi dopiero niedawno zaczął podróżować poza Chiny kontynentalne, gdy pandemia Covid-19 osłabła.

Biały Dom nie ogłosił oficjalnie, że Biden pojedzie do Azji na szczyt, ale urzędnicy twierdzą, że ma on uczestniczyć.

Urzędnicy amerykańscy i chińscy cicho pracują nad zorganizowaniem pierwszego spotkania twarzą w twarz między Bidenem i Xi od czasu objęcia urzędu przez Bidena, koncentrując się na serii listopadowych szczytów w Azji: G-20 na Bali, spotkanie przywódców Azji Południowo-Wschodniej w Kambodża i szczyt współpracy gospodarczej Azji i Pacyfiku w Tajlandii.

Napięcia między Waszyngtonem a Pekinem Pogorszyło się w ostatnich tygodniach Po marszałku Izby Reprezentantów Wizyta Nancy Pelosi na Tajwanie. Chiny wzrosły trening wojskowy A Testy broni Niektóre kanały komunikacji ze Stanami Zjednoczonymi zostały zamknięte.
w trakcie Ich ostatni telefonZarówno Biden, jak i Xi zgodzili się pracować nad osobistym spotkaniem. Biden jest zwolennikiem regularnych spotkań ze swoimi zagranicznymi odpowiednikami, nawet gdy są duże napięcia.
Biden i jego doradcy od miesięcy rozmawiali o tym, jak poradzić sobie z G-20 w przypadku obecności Putina, i był to temat debaty wśród jego kolegów światowych przywódców w Szczyt G7 Odbył się w Niemczech na początku tego lata i w Szczyt NATO w Brukseli w marcu.

W szczególności na spotkaniu G7 przywódcy dyskutowali o sposobach pokazania jednolitego frontu przeciwko Rosji podczas listopadowej konferencji, według urzędników.

READ  Wybory w Hiszpanii: Głosowanie rozpoczyna się w sondażu, w którym socjaliści mogą stracić władzę

Biden powiedział, że Rosja powinna zostać wyrzucona z G-20, a wysocy rangą członkowie jego administracji wycofali się z wydarzeń G-20, w których uczestniczyli rosyjscy oficjele.

Ale bojkot szczytu G-20 nie był traktowany poważnie, ponieważ Biden i jego zespół nie chcieli sprawiać wrażenia, że ​​oddadzą stół Putinowi.

Zamiast tego Stany Zjednoczone i kraje G7 zachęciły Indonezję do zaproszenia ukraińskiego prezydenta Wołodymyr Zełenski Jako gościnna uczestniczka pokazu poparcia dla Ukrainy.
W kwietniu ministrowie finansów z wielu krajów, w tym sekretarz skarbu USA Janet Yellen, Opuścił zamknięte posiedzenie Grupy Dwudziestu W Waszyngtonie, gdy rosyjski delegat rozpoczął przygotowywane uwagi, zaproponował protest przeciwko Moskwie za inwazję na Ukrainę. Przed spotkaniem urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że Yellen nie będzie uczestniczyć w niektórych sesjach spotkania, w tym w Rosji.
w Spotkanie ministrów spraw zagranicznych G20 W zeszłym miesiącu sekretarz stanu USA Anthony Blinken wezwał swoich odpowiedników do zajęcia ostrzejszego stanowiska wobec Rosji, mówiąc, że aby G-20 pozostało istotne, Moskwa musi zostać pociągnięta do odpowiedzialności za inwazję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *