Prezydent Uniwersytetu Columbia wspiera wysiłki na rzecz zwalczania antysemityzmu

Tytuł Filmu, ZOBACZ: Rektor Uniwersytetu Columbia reaguje na antysemityzm

Rektor Uniwersytetu Columbia wsparł wysiłki swojej instytucji mające na celu walkę z antysemityzmem wobec członków Kongresu.

Doktor Nemat Shafik został przesłuchany w trakcie debaty na temat wolności słowa na amerykańskich kampusach, która nasiliła się podczas wojny między Izraelem a Gazą, która wybuchła w październiku.

Dwóch innych rektorów uniwersytetów Ivy League złożyło rezygnację ze stanowiska w zeszłym roku po reakcji na ich własne reakcje.

Dr Shafiq potępił antysemityzm, ale zapytany o konkretne hasło propalestyńskie, udzielił niejasnych odpowiedzi.

Występując przed Komisją ds. Edukacji i Kadr Izby Reprezentantów, dr Shafiq został zapytany, czy wyrażenia używane przez niektórych aktywistów, takie jak „Palestyna będzie wolna od rzeki do morza”, są antysemickie.

„Ja ich tak słyszę, niektórzy nie… To trudna kwestia, ponieważ niektórzy ludzie odbierają to jako antysemickie, a inni nie” – powiedział.

Grupy żydowskie twierdzą, że hasło nawiązujące do rzeki Jordan i Morza Śródziemnego jest wezwaniem do zniszczenia państwa Izrael. Obrońcy tego wyrażenia twierdzą, że jest to krzyk bojowy na rzecz niepodległości Palestyny.

Od czasu ataku Hamasu na południowy Izrael z 7 października, który wywołał wojnę w Gazie, Republikanie w Gazie oskarżają czołowe amerykańskie uniwersytety o to, że stają się rajami dla antysemityzmu.

Dr Shafiq powiedział wcześniej: „Kolumbia stara się być społeczeństwem wolnym od dyskryminacji i nienawiści we wszystkich jej postaciach i potępiamy szerzący się dziś antysemityzm”.

Zapytany, czy nawoływania do ludobójstwa Żydów są sprzeczne z polityką uczelni, dr Shafiq odpowiedział jednoznacznie.

Trzej inni urzędnicy City College of New York zeznawali podczas środowej rozprawy i udzielili tej samej odpowiedzi na to pytanie.

„Myślę, że macie rację, że mamy kryzys moralny w naszym kampusie” – powiedziała grupie Claire Shipman, współprzewodnicząca rady nadzorczej.

„Możecie być zmęczeni słuchaniem o zachowaniu niektórych naszych uczniów i niektórych nauczycieli, co uważam za niedopuszczalne”.

Choć dr Shafiq twierdzi, że od października na kampusie narasta nienawiść, uczelnia stara się chronić studentów.

Poinformował śledczych, że 15 studentów zostało zawieszonych za naruszenie zasad związanych z protestami na kampusie, a sześciu miało okres próbny.

W zeszłym roku rektorzy Uniwersytetu Pensylwanii (UPenn), Uniwersytetu Harvarda i Massachusetts Institute of Technology zostali potępieni przez polityków i absolwentów za stawienie się przed przesłuchaniem tej samej komisji Izby Reprezentantów.

W obliczu ostrej reakcji za odmowę udzielenia jasnej odpowiedzi na pytanie, czy „nawoływanie do ludobójstwa Żydów” jest sprzeczne z polityką ich uniwersytetu, rektorzy Harvardu i UEN złożyli rezygnację.

Na początku tygodnia kolejna kontrowersja pojawiła się po tym, jak Uniwersytet Południowej Kalifornii (USC) odwołał przemówienie studentki na zakończenie studiów w związku z ostrymi reakcjami na jej aktywność w mediach społecznościowych na temat Izraela.

Azna Tapass, która została wybrana na to stanowisko ze względu na wysokie wyniki w nauce, stwierdziła, że ​​się uspokoiła, ale uniwersytet powołał się na ryzyko związane z bezpieczeństwem kampusu.

Przed środowym przesłuchaniem w Kongresie propalestyńscy działacze studenccy z Kolumbii rozbili namioty na trawniku kampusu i przysięgli, że będą zajmować tę przestrzeń do czasu, aż uniwersytet pozbędzie się instytucji powiązanych z Izraelem, jak podają gazeta studencka, Columbia Spectator i Fox News .

READ  Federalna skarga mówi, że Harvard Legacy Options narusza ustawę o prawach obywatelskich | Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *