Puchar Anglii: Manchester United wygrywa po pokonaniu w finale Manchesteru City 2:1

LONDYN (AP) – Jeśli to jest Erik ten Hag Oficjalny mecz finałowy Manchester United, to był ciekawy sposób na wyjście.

Na tle intensywnych spekulacji, że tak Zaraz zostanie zwolnionyW sobotę Ten Hag i United oszołomili obrońcę tytułu Manchester City 2:1 i zdobyli Puchar Anglii na Wembley.

Po odebraniu medalu od przyszłego króla Anglii, księcia Williama, Holender zdobył swoje drugie trofeum w ciągu tylu sezonów, kończąc burzliwą kampanię na najwyższym poziomie.

Czy to wystarczy, aby uratować jego pracę?

„Nie jestem z tego zadowolony” – powiedział wyzywająco Ten Hag. „Musimy spisać się lepiej, a jeśli już mnie nie będą chcieli, pojadę gdzie indziej, aby wygrywać mistrzostwa, ponieważ to właśnie robiłem przez całą moją karierę .” „Budujemy zespół, a kiedy przejąłem stery, w Manchesterze United był bałagan”.

Alejandro Garnacho i Kobe Maino strzelili gole w pierwszej połowie, co przypieczętowało zwycięstwo. City nadal naciskało po przerwie i ostatecznie strzeliło gola w końcówce po strzale rezerwowego Jeremy’ego Doku.

Właściciele United obserwowali sytuację z dyrektorskich miejsc na Wembley i musieli podjąć decyzję.

„Wszyscy jesteśmy bardzo dumni z graczy i personelu, którzy niestrudzenie pracują, aby ich wspierać” – powiedział nowy współwłaściciel Jim Ratcliffe.

Brytyjski miliarder Kupił 27,7% udziałów w United W lutym naprawia klub. Powszechne są spekulacje, że Ostatnią ofiarą jego odnowienia będzie Ten Hag, niezależnie od tego, czy wygrają finał pucharu.

Teoria ta zostanie przetestowana po tym zwycięstwie, które pozbawiło rywali City pierwszego z rzędu podwójnego tytułu w lidze angielskiej i pucharze, a także zapewniło United zakwalifikowanie się do Ligi Europy w przyszłym sezonie.

Trener City Pep Guardiola powiedział: „Mój plan gry nie był dobry.

Ten Hag zastosował swoją taktykę, gdy United przejęło presję i pod koniec pierwszej połowy rzuciło się, by przejąć kontrolę nad meczem.

READ  JAK OGLĄDAĆ Kaitlyn Clark bije rekord punktacji kobiet w NCAA podczas dzisiejszego meczu Iowa z Michigan

Jarnacho otworzył wynik w 30. minucie, wywołując panikę w obronie City, gdy głęboko na własnej połowie wykorzystał rzut karny Diogo Dalota. Josko Gvardiol był szybszy przy piłce, ale jego podanie głową w tył minęło nadbiegającego bramkarza City Stefana Ortegę, pozostawiając Jarnacho z otwartą siatką i wpadł do bramki.

Jeśli do zdobycia tego gola przyczyniło się szczęście, drugi gol United zdobył dziewięć minut później po płynnej akcji, a w centrum akcji ponownie znalazł się Jarnacho, który dośrodkował z prawego skrzydła i zagrał w Bruno Fernandesie.

Kapitan United po raz pierwszy dośrodkował do Maino, który spokojnie minął Ortegę.

Finał był powtórką zeszłorocznego finału, w którym City zwyciężyło 2:1, a drużyna Pepa Guardioli nie oddała tytułu bez walki. Strzał z dystansu Doku w 87. minucie wywołał nerwową końcówkę.

W tym momencie Erling Haaland trafił w poprzeczkę, Kyle Walker wymusił dwie interwencje bramkarza Andre Onany, a rezerwowy Julián Alvarez nie trafił w bramkę z bliskiej odległości i został jedynie lepszy przez bramkarza.

Jest to 13. Puchar Anglii dla United i brakuje mu jednego punktu do rekordowych 14 trofeów Arsenalu. To drugi puchar dla Ten Hag po ubiegłorocznym zdobyciu Pucharu Ligi.

Zawodnicy i sztab uścisnęli go na boisku po ostatnim gwizdku, a kibice gorąco wiwatowali, gdy szedł odebrać trofeum przed amerykańskimi właścicielami Joelem, Avramem Glazerami i Ratcliffe’em.

Jednak zwycięstwo przyszło po najgorszym sezonie United w lidze od 34 lat.

„To był trudny sezon, pełen wzlotów i upadków, to jedyna rzecz, na którą czekaliśmy” – powiedział Maino. „Wiedzieliśmy, że musimy się zjednoczyć. Przygotowania do tego meczu były niesamowite. „Pokazaliśmy, że potrafimy rywalizować i wygrywać mecze”.