Quinta Bronson jest pierwszą czarnoskórą kobietą od ponad 40 lat, która zdobyła nagrodę Emmy dla najlepszej aktorki komediowej

Valerie Macon/AFP/Getty Images

Quinta Bronson odbiera nagrodę na scenie podczas 75. ceremonii wręczenia nagród Primetime Emmy w Peacock Theatre w L.A. Live w Los Angeles, 15 stycznia 2024 r.CNN

Quinta Brunson zabrała do domu Amy Amerykańska aktorka Isabel Sanford, gwiazda serialu The Jeffersons, zdobyła w poniedziałek nagrodę dla najlepszej aktorki w serialu komediowym, stając się pierwszą czarnoskórą aktorką, która zwyciężyła w tej kategorii od 1981 roku.

Bronson zwyciężyła za rolę w serialu komediowym ABC „Podstawówka Opata” Którą także stworzyła i do której jest autorką.

„Bardzo lubię robić Abbott Elementary i jestem bardzo szczęśliwa, że ​​mogę spełnić swoje marzenie i robić komedie” – Bronson powiedziała przez łzy podczas przemówienia z okazji przyjęcia nagrody.

Trzymając swoją figurkę, nadal wyrażała swoją miłość do komedii, mówiąc: „Jestem bardzo szczęśliwa, że ​​udało mi się to zdobyć”. Następnie dodała, że ​​kocha także swoją „całą rodzinę”, łącznie z mężem i obsadą „Abbott Elementary”.

Bronson była także nominowana do 75. ceremonii wręczenia nagród Primetime Emmy dla najlepszej gościnnej aktorki w serialu komediowym za odcinek „Saturday Night Live”, którego była gospodarzem, a film „Abbott Elementary” był nominowany do nagrody Emmy w kategorii najlepszy serial komediowy.

Bronson jest już dwukrotnym zdobywcą nagrody Emmy wygrał W 2022 roku za najlepszy scenariusz do serialu komediowego za rolę w filmie „Abbott”. W tym samym roku była nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki w serialu komediowym, ale przegrała z gwiazdą Hacks, Jeanem Smartem.

„Abbott Elementary” to komedia o miejscu pracy, opowiadająca o grupie nauczycieli ze szkoły publicznej w Filadelfii, którzy pomimo braku środków pracują, aby pomóc swoim uczniom odnieść sukces.

READ  Recenzja: Space Force S2 zachowuje komediowy urok, ale zaczyna tracić blask

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *