Rakieta Artemis 1 NASA może doświadczać niszczycielskich wiatrów, gdy zbliża się burza

Zapisz się na biuletyn CNN Wonder Theory. Odkrywaj wszechświat dzięki wiadomościom o niesamowitych odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

Misja Artemis I, która ma wysłać bezzałogowy statek kosmiczny na eksperymentalną misję wokół Księżyca, została ponownie przełożona, ponieważ system startów kosmicznych NASA napotyka burzę tropikalną Nicole, która ma teraz Wzmocnienie w huraganie przed uderzeniem na wschodnie wybrzeże Florydy.

W oświadczeniu we wtorek wieczorem NASA poinformowała, że ​​agencja kosmiczna celuje w 14 listopada na trzecią próbę wystrzelenia, ale teraz patrzy na 16 listopada, „oczekując na bezpieczne warunki powrotu personelu do pracy, a także inspekcje po przejściu burzy. ” . 16 listopada zaprezentuje dwugodzinne okno startowe, które zostanie otwarte o 1:04 ET.

Meteorolog CNN Brandon Miller zauważył, że rakieta, często określana jako SLS, znajduje się na wyrzutni w Kennedy Space Center, które znajduje się na północ od miejsca, w którym spodziewane jest lądowanie centrum burzy. Oznacza to, że region może spodziewać się jednych z najsilniejszych wiatrów, jakie przeniesie system.

Według Millera, jeśli huragan ma prędkość 75 mph (120 km/h) jako huragan kategorii 1, zgodnie z oczekiwaniami, może podmuchać od 80 do 90 mil na godzinę (130 do 145 km/h). Może to oznaczać, że pocisk zostanie wystawiony na wiatry przekraczające z góry określone granice wytrzymałości pocisku. Urzędnicy powiedzieli, że SLS jest zaprojektowany tak, aby wytrzymać podmuchy wiatru do 85 mil na godzinę (137 km/h).

„Ponadto National Weather Service w Melbourne na Florydzie prognozuje maksymalne wiatry w czwartek rano z prędkością 86 mil na godzinę” – dodał Miller. „Więc tak, jest całkowicie możliwe, że podmuchy wiatru przekroczą ten limit”.

Najnowszy raport National Hurricane Center daje również 15% szans, że Cocoa Beach, położona około 20 mil (32 kilometry) na południe od miejsca startu, wytrzyma ciągłe wiatry o sile huraganu.

READ  Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba rejestruje wszechświat na dysku SSD o pojemności 68 GB

Jednak urzędnicy NASA powiedzieli w oświadczeniu, że „prognoza przewiduje, że największym ryzykiem dla platformy są silne wiatry, które nie powinny przekraczać projektu SLS”.

„Pocisk został zaprojektowany tak, aby wytrzymać ulewny deszcz na wyrzutni, a włazy statku kosmicznego zostały zabezpieczone, aby zapobiec wyciekowi wody” – dodano w oświadczeniu.

Czytaj więcej: Liczby, dzięki którym Artemis I jest kolosalnym wyczynem

Agencja kosmiczna zdecydowała się wystrzelić rakietę SLS na wyrzutnię w zeszłym tygodniu, ponieważ burza wciąż trwała Nienazwany system wisi na wschodnim wybrzeżu. W tamtym czasie urzędnicy spodziewali się, że ta burza przyniesie stałe wiatry o sile około 25 węzłów (29 mil na godzinę) z porywami do 40 węzłów (46 mil na godzinę), które uznano za mieszczące się w ustalonych granicach wytrzymałości pocisku. do Marka Bergera, urzędnika ds. pogody podczas premiery w USA 45. Eskadra Pogodowa Sił Kosmicznych na konferencji prasowej NASA

„Narodowe Centrum Huragan ma 30% szans, że stanie się wyznaczoną burzą” – powiedział Burger w zeszły czwartek. „Jednakże modele są bardzo konsekwentne w rozwijaniu pewnego rodzaju niskiego ciśnienia”.

Ale burza przekształciła się w system o tej samej nazwie w poniedziałek, trzy dni po wystrzeleniu rakiety na wyrzutnię.

Siła burzy jest niezwykła, a Nicole ma być pierwszym huraganem, który uderzył w Stany Zjednoczone w listopadzie od prawie 40 lat.

Przygotowując się do burzy, NASA poinformowała, że ​​jej zespoły zrzuciły statek kosmiczny Orion, który znajduje się na szczycie rakiety SLS, wraz z bocznymi dopalaczami rakiety i innymi komponentami.

Zgodnie z oświadczeniem inżynierowie zainstalowali również sztywną osłonę nad oknem systemu aborcyjnego startu, pociągnęli dźwignię dostępu załogi i przymocowali ją do mobilnej wyrzutni oraz dostosowali ustawienia systemu kontroli środowiska na statku kosmicznym i elementach pocisków. „Zespoły pracują również nad zabezpieczeniem pobliskich urządzeń i przeprowadzaniem wejść w poszukiwaniu potencjalnych śmieci w okolicy”.

READ  Teleskop Euclid firmy SpaceX Falcon 9 ESA

Centrum Kosmiczne Kennedy’ego ogłoszone na Twitterze karmić Wtorek, który „jest w przypadku HURICON III i nadal przygotowuje się na następną burzę, jednocześnie podejmując ostrożne środki ostrożności we wszystkich naszych programach, działaniach i sile roboczej przed burzą”.

Przygotowania do HURICON III obejmują „zabezpieczenie obiektów, mienia i sprzętu”, a także wysłanie zespołu jeździeckiego, który będzie na miejscu, aby ocenić wszelkie szkody.

Pocisk SLS był ukryty przez kilka tygodni po tym, jak problemy z wyciekiem paliwa udaremniły pierwsze dwa starty, a następnie Toczący się huragan Ian Floryda, zmuszając pocisk do ewakuacji wyrzutni we wrześniu.

Urzędnicy NASA zwrócili rakietę na wyrzutnię w zeszłym tygodniu Z myślą o pracy nad trzecią próbą uruchomienia 14 listopada. Nie jest jasne, jak i czy burza może wpłynąć na te plany.

Ogólnym celem programu Artemis NASA jest powrót ludzi na Księżyc po raz pierwszy od pół wieku. Misja Artemis I – która ma być pierwszą z wielu – położy podwaliny, testując rakietę, statek kosmiczny i wszystkie ich podsystemy, aby upewnić się, że są one wystarczająco bezpieczne, aby astronauci mogli podróżować na Księżyc iz powrotem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *