Raper 2 Live Crew zmarł w wieku 58 lat

Raper Brother Marquis, który dołączył do hiphopowej grupy 2 Live Crew w Miami w latach 80. i pojawia się w piosence Ice-T „99 problemów”, Zmarł.

Jak wynika z ustaleń śledczych, miał 58 lat TMZTo on jako pierwszy opublikował tę wiadomość. W poniedziałek menadżer Live Crew potwierdził śmierć brata Marqueza w e-mailu do USA TODAY.

Grupa podzieliła się informacją, że w nim „wszedł na strych”. Opublikowano na Instagramie. Przyczyna śmierci nie została od razu jasna.

Wujek 2 Live Crew, Luke (aka Luther Campbell), złożył hołd bratu Marquezowi w mediach społecznościowych, Napisz na X„Składam kondolencje rodzinie brata Marqueza i jego licznym fanom z całego świata, gdy dowiedziałem się o jego śmierci.

„Stoczyliśmy wiele bitew o kulturę (i) stworzyliśmy razem wspaniałą muzykę, czego nigdy nie zapomnę. Niedawno zebraliśmy się razem, aby stoczyć kolejną walkę o odzyskanie skradzionego nam katalogu. Będziemy kontynuować tę walkę w jego imię rodzinie.”

Grupa obecnie istnieje Bitwa prawna z Lil Joe Records w sprawie własności ich dzieł.

Dodał: „Brat Marquez, którego znam, chce, żebyśmy uczcili jego życie (i) dokładnie to zrobię. Spoczywaj w pokoju, mój bracie”.

Brat Marquis, którego prawdziwe nazwisko brzmi Mark Ross, był jednym z najwybitniejszych członków 2 Live Crew, obok Uncle Luke, Fresh Kid Ice i Mr. Mixx. Dołączył do nas w 2017 r. Założyciel Fresh Kid Ice (urodzony jako Chris Wong Won) zmarł w wieku 53 lat.

W Wywiad 2022 W VladTV brat Marquez wspominał czasy świetności 2 Live Crew.

„Występy były głupie. Występy były świetną zabawą. Nie mogłem się doczekać ich występu, ponieważ dawało mi to poczucie radości z przebywania w pobliżu tego, co robił Luke i cały jego zespół. Występy były dla mnie raczej ucieczką ,” powiedział.

„Stary, uwielbiałem występować. Występy były świetne. To były jedne z najwspanialszych chwil w moim życiu. To były najważniejsze momenty. Samo bycie na scenie i wykonywanie tych piosenek wtedy, kiedy jeszcze były, było bardzo, bardzo popularne”.

READ  Pohamuj swój odnowiony entuzjazm przed 12. sezonem Larry'ego Davida

Brat Marquez z 2 Live Crew skierował sprawę do Sądu Najwyższego w sprawie dozwolonego użytku

Hit 2 Live Crew z 1989 roku „Me So Horny” odniósł nie tylko sukces komercyjny, ale także zmienił krajobraz prawny.

W 1990 roku sąd federalny uznał As Nasty As They Wanna Be za pierwszy prawnie obsceniczny album w historii i zakazał sprzedaży albumu sprzedawcom detalicznym na obszarze południowej Florydy. przewróciłem się po dwóch latach.

Czysta wersja albumu „As Clean as They Wanna Be” zawierała piosenkę „Pretty Woman”, która doprowadziła grupę do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w często cytowanej sprawie z zakresu prawa autorskiego.

Chociaż 2 Live Crew nie uzyskało licencji na wykorzystanie melodii do piosenki Roya Orbisona „Oh, Pretty Woman” z 1964 roku, poszło dalej, nagrało i wydało parodię.

Po tym, jak wydawca piosenki pozwał grupę za naruszenie praw autorskich, sprawa trafiła do sądu. W sprawie Campbell przeciwko Acuff-Rose Music, Inc. W 1994 roku Sąd Najwyższy stanął po stronie 2 Live Crew, uznając, że „Pretty Woman” kwalifikuje się jako dozwolony użytek.

Czwarty album kontrowersyjnej grupy hiphopowej, Banned in the USA, stał się pierwszym albumem rapowym opatrzonym czarno-białą etykietą „Explicit Parental Advisory Content”.

Wkład: Maeve McDermott

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *