Raport stwierdza, że ​​Amazon wykorzystuje dane z inteligentnych głośników Alexa do wyświetlania ukierunkowanych reklam

Raport opublikowany w zeszłym tygodniu potwierdził, że Amazon wykorzystuje dane głosowe ze swoich urządzeń Echo do wyświetlania ukierunkowanych reklam na własnych platformach i w Internecie. Raport opracowany przez naukowców powiązanych z University of Washington, UC Davis, UC Irvine i Northeastern University, powiedział, że metody Amazon w tym zakresie nie są zgodne z jego polityką prywatności.

pod tytulem, „Twoje echo jest słyszalne: śledzenie, profilowanie i kierowanie reklam w ekosystemie głośników Amazon Smart, raport stwierdza, że ​​Amazon i strony trzecie (w tym usługi reklamowe i śledzące) zbierają dane z Twoich interakcji z Alexą za pośrednictwem inteligentnych głośników Echo i udostępniają je maksymalnie 41 partnerom reklamowym. Dane te są następnie wykorzystywane do „wnioskowania o zainteresowaniach użytkowników” i „wyświetlania ukierunkowanych reklam na platformie (urządzenia echo), jak również poza platformą (sieć).” Stwierdza również, że tego typu dane są bardzo poszukiwane, co skutkuje „30-krotnymi stawkami reklamowymi od reklamodawców”.

Amazon potwierdzony do krawędź Wykorzystuje dane głosowe z interakcji Alexa, aby informować o odpowiednich reklamach wyświetlanych w Amazon lub innych witrynach, w których Amazon umieszcza reklamy. Podobnie jak w przypadku dokonania zakupu na Amazon.com lub zamówienia utworu w Amazon Music, jeśli poprosisz Alexę o zamówienie ręczników papierowych lub odtworzenie utworu w Amazon Music, nagraj ten zakup lub odtwórz piosenkę, która może zawierać istotne informacje reklamy wyświetlane w Amazon lub innych witrynach, w których Amazon umieszcza reklamy”. Rzeczniczka Amazona, Lauren Ramhild, powiedziała w e-mailu.

Firma potwierdziła również obecność ukierunkowanych reklam na swoich inteligentnych głośnikach. Zauważając, że to samo doświadczenie, jeśli wchodzą w interakcję z tymi treściami na innych kanałach, Raemhild powiedziała, mówiąc, że Amazon nie udostępnia nagrań dźwiękowych programistom. „Programiści uzyskują informacje potrzebne do spełnienia twoich żądań w ramach swoich umiejętności, takie jak odpowiedzi, gdy grasz umiejętność ciekawostki lub nazwę utworu, który chcesz zagrać” – powiedziała. „Nie udostępniamy danych osobowych naszych klientów umiejętnościom osób trzecich bez zgody klienta”. Amazon pozwala użytkownikom Alexy na rezygnację z kierowania reklam (patrz pasek boczny).

READ  Mario Day 2023: Najlepsze oferty na gry i akcesoria Nintendo Switch

Dziesięciu naukowców stojących za raportem, kierowanych przez Omara Iqbala, badacza z tytułem doktora na Uniwersytecie Waszyngtońskim, stworzyło ramy audytu do pomiaru gromadzenia danych dotyczących reklam internetowych. Następnie stworzyli szereg postaci do interakcji z Alexą za pomocą umiejętności osób trzecich; Te postacie miały określone zainteresowania: duchowość, połączone samochody, inteligentny dom, zwierzęta domowe, moda, randki, nawigacja, napoje i zdrowie. Stworzyli także „waniliową” postać jako kontrolę.

Analiza statystyczna wyników wykazała, że ​​reklamy kierowane były wyświetlane wszystkim w innych miejscach w sieci, co prowadzi do wniosku, że inteligentne interakcje mówcy są wykorzystywane do kierowania reklam w sieci iw reklamach audio. Doprowadziło to naukowców do ustalenia, że ​​„istnieją mocne dowody na to, że interakcje inteligentnego głośnika są wykorzystywane w celu kierowania reklam i że takie kierowanie reklam oznacza, że ​​istotne dane są udostępniane wielu stronom”.

Raport zauważa, że ​​udostępniono tylko przetworzony tekst, a nie surowy dźwięk, zgodnie z tym, co powiedział Reimhild z Amazon. Ponadto, w porównaniu z poprzednimi badaniami dotyczącymi inteligentnych telewizorów i zestawów VR, śledzenie aktywności danych na inteligentnych głośnikach było mniejsze.

Inteligentne ekrany Amazon Echo.
Fot. Dan Seifert/The Verge

Amazonka powiedziała krawędź Uważa, że ​​badania są błędne. „Wiele wniosków z tych badań opiera się na niedokładnych wnioskach lub domysłach autorów i nie odzwierciedla dokładnie, jak działa Alexa” – powiedział Reimhild. „Nie zajmujemy się sprzedażą danych osobowych naszym klientom i nie udostępniamy żądań Alexy sieciom reklamowym”.

Raemhild powiedział, że wszystkie umiejętności stron trzecich, które zbierają dane osobowe, są wymagane do opublikowania swojej polityki prywatności na swojej stronie umiejętności, a programiści mogą następnie wykorzystywać te informacje zgodnie z tymi zasadami. „Na przykład usługa strumieniowego przesyłania muzyki z reklamami może umożliwiać klientom włączenie lub wyłączenie reklam opartych na zainteresowaniach w dowolnym miejscu, w którym można korzystać z tej usługi” – powiedział Reimhild. Jednak raport wykazał, że te zasady były w najlepszym razie sporadyczne, ponieważ ponad 70 procent zbadanych umiejętności nie wspominało o Alexie ani Amazonie, a tylko 10 umiejętności (2,2 procent) wyraźnie mówi o praktykach gromadzenia danych w ich polityce prywatności.

Autorzy doszli do wniosku, że istnieje potrzeba większej przejrzystości w gromadzeniu, udostępnianiu i wykorzystywaniu danych dotyczących inteligentnych głośników. Zauważają, że urządzenia te są obecnie „urządzeniami czarnej skrzynki bez otwartych interfejsów, które pozwalają niezależnym badaczom ujawnić, jakie dane są gromadzone lub w jaki sposób są udostępniane i wykorzystywane”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *